Kauno technologijos universitetas (KTU) plečia bendradarbiavimą su Tokijo technologijos instituto ekspertais. Vienos iš žymiausių Japonijos aukštųjų mokyklų profesoriai KTU skaitys paskaitas ir ves seminarus.
Kauno technologijos universitetas (KTU) plečia bendradarbiavimą su Tokijo technologijos instituto ekspertais. Vienos iš žymiausių Japonijos aukštųjų mokyklų profesoriai KTU skaitys paskaitas ir ves seminarus.
Gegužės 14 d. vyks atviras mokslinis susitikimas – seminaras su keturiais Tokijo technologijos instituto profesoriais. Jų atvykimo tikslas yra pristatyti savo veiklos sritis mūsų universiteto mokslininkams ir studentams ir užmegzti bendradarbiavimą šiose srityse.
Profesoriaus Masayuki Igashira kolektyvas nagrinėja branduolinių reakcijų mechanizmus, ilgaamžių radionuklidų vertimą trumpaamžiais, savo tyrimams naudoja intensyvių srautų protonų greitintuvą ir greitintuvinį masių spektrometrą.
Profesoriaus Yasuhisa Ikeda laboratorijos pagrindinis tikslas yra energijos ir natūralios gamtos harmonija, ypač branduolinio kuro cikle, technologiniai metodai, taikomi radioaktyvių medžiagų tvarkymui.
Profesoriaus Kenji Takeshita darbo sritis – naujos išteklių konservavimo ir atgaminimo technologijos, pagrįstos chemijos ir medžiagų mokslo inžinerija.
Profesoriaus Takehiko Tsukahara mokslinė komanda nagrinėja mikro ir nanotechnologijas aktinidų ir lantanidų atskyrimui iš radioaktyviųjų atliekų, metalų jonų pėdsakų detektavimą bandiniuose ir tam yra sukūrę kompaktinę aplinkai draugišką cheminę sistemą. Sutikime pranešimus skaitys ir KTU mokslininkai, atliekantys darbus, susijusius su minėtomis sritimis.
Gegužės 15 ir 16 dienomis Matematikos ir gamtos mokslų fakultete vyks antroji Intensyvių branduolinės inžinerijos kursų dalis. Patyrę lektoriai iš Tokijo technologijos instituto ir „Hitachi“ firmos skaitys paskaitas apie branduolinio kuro ciklą: nuo urano kasimo iki kuro atgaminimo, apie izotopų atskyrimą ir kuro sodrinimą, apie branduolinių įrenginių konstrukcijas ir reaktoriaus sudėtį ir valdymą, apie saugos sistemas ir jų veikimą. Išklausiusiems kursą bus įteikti trijų organizacijų: Tokijo technologijos instituto, ,,Hitachi“ kompanijos atstovų ir mūsų universiteto rektoriaus pasirašyti sertifikatai.
Atviras mokslinis susitikimas su Tokijo technologijos instituto mokslininkais vyks gegužės 14 d., KTU Auloje (Mickevičiaus g. 37) 13 val.
Intensyvių branduolinės inžinerijos kursų II dalis vyks gegužės 15 ir 16 d. Matematikos ir gamtos mokslų fakultete Fizikos katedroje (Studentų g. 50, 325F auditorijoje).