KTU viešės Tokijo technologijos instituto ekspertai

Publikuota: 2014 m. balandžio 30 d. trečiadienis

Kauno technologijos universitetas (KTU) plečia bendradarbiavimą su Tokijo technologijos instituto ekspertais. Vienos iš žymiausių Japonijos aukštųjų mokyklų profesoriai KTU skaitys paskaitas ir ves seminarus.

Gegužės 14 d. vyks atviras mokslinis susitikimas – seminaras su keturiais Tokijo technologijos instituto profesoriais. Jų atvykimo tikslas yra pristatyti savo veiklos sritis mūsų universiteto mokslininkams ir studentams ir užmegzti bendradarbiavimą šiose srityse.

Profesoriaus Masayuki Igashira kolektyvas nagrinėja branduolinių reakcijų mechanizmus, ilgaamžių radionuklidų vertimą trumpaamžiais, savo tyrimams naudoja intensyvių srautų protonų greitintuvą ir greitintuvinį masių spektrometrą.

Profesoriaus Yasuhisa Ikeda laboratorijos pagrindinis tikslas yra energijos ir natūralios gamtos harmonija, ypač branduolinio kuro cikle, technologiniai metodai, taikomi radioaktyvių medžiagų tvarkymui.

Profesoriaus Kenji Takeshita darbo sritis – naujos išteklių konservavimo ir atgaminimo technologijos, pagrįstos chemijos ir medžiagų mokslo inžinerija.

Profesoriaus Takehiko Tsukahara mokslinė komanda nagrinėja mikro ir nanotechnologijas aktinidų ir lantanidų atskyrimui iš radioaktyviųjų atliekų, metalų jonų pėdsakų detektavimą bandiniuose ir tam yra sukūrę kompaktinę aplinkai draugišką cheminę sistemą. Sutikime pranešimus skaitys ir KTU mokslininkai, atliekantys darbus, susijusius su minėtomis sritimis.

Gegužės 15 ir 16 dienomis Matematikos ir gamtos mokslų fakultete vyks antroji Intensyvių branduolinės inžinerijos kursų dalis. Patyrę lektoriai iš Tokijo technologijos instituto ir „Hitachi“ firmos skaitys paskaitas apie branduolinio kuro ciklą: nuo urano kasimo iki kuro atgaminimo, apie izotopų atskyrimą ir kuro sodrinimą, apie branduolinių įrenginių konstrukcijas ir reaktoriaus sudėtį ir valdymą, apie saugos sistemas ir jų veikimą. Išklausiusiems kursą bus įteikti trijų organizacijų: Tokijo technologijos instituto, ,,Hitachi“ kompanijos atstovų ir mūsų universiteto rektoriaus pasirašyti sertifikatai.

Atviras mokslinis susitikimas su Tokijo technologijos instituto mokslininkais vyks gegužės 14 d., KTU Auloje (Mickevičiaus g. 37) 13 val.

Intensyvių branduolinės inžinerijos kursų II dalis vyks gegužės 15 ir 16 d. Matematikos ir gamtos mokslų fakultete Fizikos katedroje (Studentų g. 50, 325F auditorijoje).

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »