KTU viešės Tokijo technologijos instituto ekspertai

Publikuota: 2014 m. balandžio 30 d. trečiadienis

Kauno technologijos universitetas (KTU) plečia bendradarbiavimą su Tokijo technologijos instituto ekspertais. Vienos iš žymiausių Japonijos aukštųjų mokyklų profesoriai KTU skaitys paskaitas ir ves seminarus.

Gegužės 14 d. vyks atviras mokslinis susitikimas – seminaras su keturiais Tokijo technologijos instituto profesoriais. Jų atvykimo tikslas yra pristatyti savo veiklos sritis mūsų universiteto mokslininkams ir studentams ir užmegzti bendradarbiavimą šiose srityse.

Profesoriaus Masayuki Igashira kolektyvas nagrinėja branduolinių reakcijų mechanizmus, ilgaamžių radionuklidų vertimą trumpaamžiais, savo tyrimams naudoja intensyvių srautų protonų greitintuvą ir greitintuvinį masių spektrometrą.

Profesoriaus Yasuhisa Ikeda laboratorijos pagrindinis tikslas yra energijos ir natūralios gamtos harmonija, ypač branduolinio kuro cikle, technologiniai metodai, taikomi radioaktyvių medžiagų tvarkymui.

Profesoriaus Kenji Takeshita darbo sritis – naujos išteklių konservavimo ir atgaminimo technologijos, pagrįstos chemijos ir medžiagų mokslo inžinerija.

Profesoriaus Takehiko Tsukahara mokslinė komanda nagrinėja mikro ir nanotechnologijas aktinidų ir lantanidų atskyrimui iš radioaktyviųjų atliekų, metalų jonų pėdsakų detektavimą bandiniuose ir tam yra sukūrę kompaktinę aplinkai draugišką cheminę sistemą. Sutikime pranešimus skaitys ir KTU mokslininkai, atliekantys darbus, susijusius su minėtomis sritimis.

Gegužės 15 ir 16 dienomis Matematikos ir gamtos mokslų fakultete vyks antroji Intensyvių branduolinės inžinerijos kursų dalis. Patyrę lektoriai iš Tokijo technologijos instituto ir „Hitachi“ firmos skaitys paskaitas apie branduolinio kuro ciklą: nuo urano kasimo iki kuro atgaminimo, apie izotopų atskyrimą ir kuro sodrinimą, apie branduolinių įrenginių konstrukcijas ir reaktoriaus sudėtį ir valdymą, apie saugos sistemas ir jų veikimą. Išklausiusiems kursą bus įteikti trijų organizacijų: Tokijo technologijos instituto, ,,Hitachi“ kompanijos atstovų ir mūsų universiteto rektoriaus pasirašyti sertifikatai.

Atviras mokslinis susitikimas su Tokijo technologijos instituto mokslininkais vyks gegužės 14 d., KTU Auloje (Mickevičiaus g. 37) 13 val.

Intensyvių branduolinės inžinerijos kursų II dalis vyks gegužės 15 ir 16 d. Matematikos ir gamtos mokslų fakultete Fizikos katedroje (Studentų g. 50, 325F auditorijoje).

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »