KTU viešės Tokijo technologijos instituto ekspertai

Publikuota: 2014 m. balandžio 30 d. trečiadienis

Kauno technologijos universitetas (KTU) plečia bendradarbiavimą su Tokijo technologijos instituto ekspertais. Vienos iš žymiausių Japonijos aukštųjų mokyklų profesoriai KTU skaitys paskaitas ir ves seminarus.

Gegužės 14 d. vyks atviras mokslinis susitikimas – seminaras su keturiais Tokijo technologijos instituto profesoriais. Jų atvykimo tikslas yra pristatyti savo veiklos sritis mūsų universiteto mokslininkams ir studentams ir užmegzti bendradarbiavimą šiose srityse.

Profesoriaus Masayuki Igashira kolektyvas nagrinėja branduolinių reakcijų mechanizmus, ilgaamžių radionuklidų vertimą trumpaamžiais, savo tyrimams naudoja intensyvių srautų protonų greitintuvą ir greitintuvinį masių spektrometrą.

Profesoriaus Yasuhisa Ikeda laboratorijos pagrindinis tikslas yra energijos ir natūralios gamtos harmonija, ypač branduolinio kuro cikle, technologiniai metodai, taikomi radioaktyvių medžiagų tvarkymui.

Profesoriaus Kenji Takeshita darbo sritis – naujos išteklių konservavimo ir atgaminimo technologijos, pagrįstos chemijos ir medžiagų mokslo inžinerija.

Profesoriaus Takehiko Tsukahara mokslinė komanda nagrinėja mikro ir nanotechnologijas aktinidų ir lantanidų atskyrimui iš radioaktyviųjų atliekų, metalų jonų pėdsakų detektavimą bandiniuose ir tam yra sukūrę kompaktinę aplinkai draugišką cheminę sistemą. Sutikime pranešimus skaitys ir KTU mokslininkai, atliekantys darbus, susijusius su minėtomis sritimis.

Gegužės 15 ir 16 dienomis Matematikos ir gamtos mokslų fakultete vyks antroji Intensyvių branduolinės inžinerijos kursų dalis. Patyrę lektoriai iš Tokijo technologijos instituto ir „Hitachi“ firmos skaitys paskaitas apie branduolinio kuro ciklą: nuo urano kasimo iki kuro atgaminimo, apie izotopų atskyrimą ir kuro sodrinimą, apie branduolinių įrenginių konstrukcijas ir reaktoriaus sudėtį ir valdymą, apie saugos sistemas ir jų veikimą. Išklausiusiems kursą bus įteikti trijų organizacijų: Tokijo technologijos instituto, ,,Hitachi“ kompanijos atstovų ir mūsų universiteto rektoriaus pasirašyti sertifikatai.

Atviras mokslinis susitikimas su Tokijo technologijos instituto mokslininkais vyks gegužės 14 d., KTU Auloje (Mickevičiaus g. 37) 13 val.

Intensyvių branduolinės inžinerijos kursų II dalis vyks gegužės 15 ir 16 d. Matematikos ir gamtos mokslų fakultete Fizikos katedroje (Studentų g. 50, 325F auditorijoje).

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »