KTU visus metus dūzgė ir „Vaikų universitetas“

Publikuota: 2012 m. liepos 10 d. antradienis

2012 m. liepos 10 d. – Kauno technologijos universitete vykstantis projektas „KTU Vaikų universitetas“ praėjusių metų pabaigoje ir šį birželį pritraukė daugiau nei pusę tūkstančio vaikų.

„Dabar jau galima drąsiai teigti, jog ir Lietuvoje, ir Kaune trūksta vaikams skirtų edukacinių renginių, kurių metu būtų skatinamas ir ugdomas kritinis mąstymas. Todėl vaikai itin noriai renkasi renginius, kurių metu gali pažinti kažką nauja, gyvai pamatyti įvairių mokslų atstovus, domėtis jų profesijomis sau labiausiai priimtinu būdu – būnant kartu ir imantis bendrų veiklų“, – sakė projekto „KTU Vaikų universitetas“ vadovė Eglė Daukšaitė.

Vien praėjusių metų lapkričio-gruodžio mėnesiais vykusių paskaitų metu universitete apsilankė 300 svečių. Skaičiuojama, kad pavasario sesijos metu sulaukta dar pustrečio šimto vaikų.

Vaikų universiteto idėja kilo dar 2009 metais tuometinei KTU Akademinės pažangos centro direktorei Bronei Narkevičienei. Jos manymu, tai leidžia populiarinti mokslą, vaikai pajaučia, kokia yra ta akademinė dvasia, bendrauja su garsiausiais šalies profesoriais. Tokių vaikų universitetų idėja populiari Europoje – su Europos Komisijos pagalba jau yra sukurtas jų tinklas. Taip teikiama pagalba jau veikiantiems, stiprinama jų plėtrą, skatinamas naujų atsiradimas.

Šiais mokslo metais vykusių užsiėmimų temos itin įvairios – tai ir kompiuteriniai žaidimai, ir žvaigždėtas dangus, ir atsinaujinantys energijos šaltiniai, ir animacija, ir daugelis kitų. Kai kurios paskaitos skirtos ir specialiai tėveliams, kad šie pasiruoštų ir sugebėtų mokslo klausimais sudominti savo atžalas.

Pasak Eglės Daukšaitės, kai kam gali būti netikėta, tačiau projekto metu visiškai pasiteisino iš užsienio šalių perimta patirtis, jog vaikams mokslo tiesų pažinimą būtina derinti su fizine veikla, todėl kiek netikėtai sėkmingos buvo ir tos paskaitos, kur šalia „įprastinių“ klausimų buvo skirta laiko dirbtinei laipiojimo sienelei, aerobikai ar pasakai apie tai, kaip žmonės pravirkdė motulę gamtą.

Projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ kartu su partneriais įgyvendina Lietuvos mokslų akademija, jis finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis ir yra įtrauktas į LR Švietimo ir mokslo ministerijai skirto biudžeto asignavimą. Priemonė „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“ įgyvendinama pagal 2007–2013 metų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos prioritetą „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »