KTU visus metus dūzgė ir „Vaikų universitetas“

Publikuota: 2012 m. liepos 10 d. antradienis

2012 m. liepos 10 d. – Kauno technologijos universitete vykstantis projektas „KTU Vaikų universitetas“ praėjusių metų pabaigoje ir šį birželį pritraukė daugiau nei pusę tūkstančio vaikų.

„Dabar jau galima drąsiai teigti, jog ir Lietuvoje, ir Kaune trūksta vaikams skirtų edukacinių renginių, kurių metu būtų skatinamas ir ugdomas kritinis mąstymas. Todėl vaikai itin noriai renkasi renginius, kurių metu gali pažinti kažką nauja, gyvai pamatyti įvairių mokslų atstovus, domėtis jų profesijomis sau labiausiai priimtinu būdu – būnant kartu ir imantis bendrų veiklų“, – sakė projekto „KTU Vaikų universitetas“ vadovė Eglė Daukšaitė.

Vien praėjusių metų lapkričio-gruodžio mėnesiais vykusių paskaitų metu universitete apsilankė 300 svečių. Skaičiuojama, kad pavasario sesijos metu sulaukta dar pustrečio šimto vaikų.

Vaikų universiteto idėja kilo dar 2009 metais tuometinei KTU Akademinės pažangos centro direktorei Bronei Narkevičienei. Jos manymu, tai leidžia populiarinti mokslą, vaikai pajaučia, kokia yra ta akademinė dvasia, bendrauja su garsiausiais šalies profesoriais. Tokių vaikų universitetų idėja populiari Europoje – su Europos Komisijos pagalba jau yra sukurtas jų tinklas. Taip teikiama pagalba jau veikiantiems, stiprinama jų plėtrą, skatinamas naujų atsiradimas.

Šiais mokslo metais vykusių užsiėmimų temos itin įvairios – tai ir kompiuteriniai žaidimai, ir žvaigždėtas dangus, ir atsinaujinantys energijos šaltiniai, ir animacija, ir daugelis kitų. Kai kurios paskaitos skirtos ir specialiai tėveliams, kad šie pasiruoštų ir sugebėtų mokslo klausimais sudominti savo atžalas.

Pasak Eglės Daukšaitės, kai kam gali būti netikėta, tačiau projekto metu visiškai pasiteisino iš užsienio šalių perimta patirtis, jog vaikams mokslo tiesų pažinimą būtina derinti su fizine veikla, todėl kiek netikėtai sėkmingos buvo ir tos paskaitos, kur šalia „įprastinių“ klausimų buvo skirta laiko dirbtinei laipiojimo sienelei, aerobikai ar pasakai apie tai, kaip žmonės pravirkdė motulę gamtą.

Projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ kartu su partneriais įgyvendina Lietuvos mokslų akademija, jis finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis ir yra įtrauktas į LR Švietimo ir mokslo ministerijai skirto biudžeto asignavimą. Priemonė „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“ įgyvendinama pagal 2007–2013 metų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos prioritetą „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kauno mokslininkai kuria inovatyvias technologijas senyvų žmonių stebėsenai

„Kai susiduriame su mums artimų senyvų žmonių problemomis, didžiausią stresą patiria ne jie, o mes“, – teigia profesorius Egidijus Kazanavičius, Kauno technologijos universiteto (KTU) Realaus laiko kompiuterių sistemų centro direktorius. skaityti »

Mokytojai kviečiami tobulintis Japonijoje

Japonijos ambasada skelbia konkursą Japonijos Vyriausybės finansuojamoms studijoms Japonijoje pagal mokytojų profesinio tobulinimosi programą. skaityti »

LEU kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kviečia dalyvauti tarptautiniame nuotoliniame studijų kurse „The Implementation of Inclusive Education in School“. skaityti »

VU alumnams už projektą „Galia nugalėti“ – tarptautinis apdovanojimas

Dokumentinis agentūros „Nanook“ projektas „Galia nugalėti“, pasakojantis apie Lietuvos parolimpiečius, įvertintas kaip geriausias tarptautinis 2016 metų multimedijos žurnalistikos darbas New Media Writing konkurse. skaityti »

Pripažinimą pelnęs jaunasis mokslininkas V. Šadauskas: „Kiekvienas tyrimas turi turėti praktinę naudą“

Baigiantis kalendoriniams metams Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) išrinko geriausius magistro darbus. skaityti »

Išsirinkite mokyklą interaktyviajame Vilniaus mokyklų žemėlapyje

Nuo šiol išsirinkti mokyklą sostinės mokiniams ir jų tėvams bus daug paprasčiau – sukurtas interaktyvusis sostinės mokyklų žemėlapis. skaityti »

Pradedami specialiai viešajam sektoriui sukurti virtualūs mokymai

Jau šį mėnesį bus pristatyti mokslininkų sukurti virtualūs mokymosi modeliai, kurie lietuvių ir anglų kalbomis bus prieinami kiekvienam mūsų šalies viešojo sektoriaus darbuotojui. skaityti »

ŠMM ir profsąjungos sutarė dėl esminių etatinio mokytojų darbo apmokėjimo principų

Švietimo profesinių sąjungų ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų susitikime pristatytos ir aptartos etatinio mokytojų darbo tvarkos alternatyvos. skaityti »

Mokslininkas paaiškino, kodėl sunku išmokti lietuvių kalbą

Kiekvienam kalbančiajam lietuvių kalba tikriausiai tekę girdėti, kad ši kalba yra viena seniausių pasaulyje. skaityti »

Mokyklos dalyvaus Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime

Šiemet, prieš baigdami mokslo metus, bendrojo ugdymo mokyklų antrokai, ketvirtokai, šeštokai ir aštuntokai galės dalyvauti Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime. skaityti »