KTU visus metus dūzgė ir „Vaikų universitetas“

Publikuota: 2012 m. liepos 10 d. antradienis

2012 m. liepos 10 d. – Kauno technologijos universitete vykstantis projektas „KTU Vaikų universitetas“ praėjusių metų pabaigoje ir šį birželį pritraukė daugiau nei pusę tūkstančio vaikų.

„Dabar jau galima drąsiai teigti, jog ir Lietuvoje, ir Kaune trūksta vaikams skirtų edukacinių renginių, kurių metu būtų skatinamas ir ugdomas kritinis mąstymas. Todėl vaikai itin noriai renkasi renginius, kurių metu gali pažinti kažką nauja, gyvai pamatyti įvairių mokslų atstovus, domėtis jų profesijomis sau labiausiai priimtinu būdu – būnant kartu ir imantis bendrų veiklų“, – sakė projekto „KTU Vaikų universitetas“ vadovė Eglė Daukšaitė.

Vien praėjusių metų lapkričio-gruodžio mėnesiais vykusių paskaitų metu universitete apsilankė 300 svečių. Skaičiuojama, kad pavasario sesijos metu sulaukta dar pustrečio šimto vaikų.

Vaikų universiteto idėja kilo dar 2009 metais tuometinei KTU Akademinės pažangos centro direktorei Bronei Narkevičienei. Jos manymu, tai leidžia populiarinti mokslą, vaikai pajaučia, kokia yra ta akademinė dvasia, bendrauja su garsiausiais šalies profesoriais. Tokių vaikų universitetų idėja populiari Europoje – su Europos Komisijos pagalba jau yra sukurtas jų tinklas. Taip teikiama pagalba jau veikiantiems, stiprinama jų plėtrą, skatinamas naujų atsiradimas.

Šiais mokslo metais vykusių užsiėmimų temos itin įvairios – tai ir kompiuteriniai žaidimai, ir žvaigždėtas dangus, ir atsinaujinantys energijos šaltiniai, ir animacija, ir daugelis kitų. Kai kurios paskaitos skirtos ir specialiai tėveliams, kad šie pasiruoštų ir sugebėtų mokslo klausimais sudominti savo atžalas.

Pasak Eglės Daukšaitės, kai kam gali būti netikėta, tačiau projekto metu visiškai pasiteisino iš užsienio šalių perimta patirtis, jog vaikams mokslo tiesų pažinimą būtina derinti su fizine veikla, todėl kiek netikėtai sėkmingos buvo ir tos paskaitos, kur šalia „įprastinių“ klausimų buvo skirta laiko dirbtinei laipiojimo sienelei, aerobikai ar pasakai apie tai, kaip žmonės pravirkdė motulę gamtą.

Projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ kartu su partneriais įgyvendina Lietuvos mokslų akademija, jis finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis ir yra įtrauktas į LR Švietimo ir mokslo ministerijai skirto biudžeto asignavimą. Priemonė „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“ įgyvendinama pagal 2007–2013 metų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos prioritetą „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »