KTU visus metus dūzgė ir „Vaikų universitetas“

Publikuota: 2012 m. liepos 10 d. antradienis

2012 m. liepos 10 d. – Kauno technologijos universitete vykstantis projektas „KTU Vaikų universitetas“ praėjusių metų pabaigoje ir šį birželį pritraukė daugiau nei pusę tūkstančio vaikų.

„Dabar jau galima drąsiai teigti, jog ir Lietuvoje, ir Kaune trūksta vaikams skirtų edukacinių renginių, kurių metu būtų skatinamas ir ugdomas kritinis mąstymas. Todėl vaikai itin noriai renkasi renginius, kurių metu gali pažinti kažką nauja, gyvai pamatyti įvairių mokslų atstovus, domėtis jų profesijomis sau labiausiai priimtinu būdu – būnant kartu ir imantis bendrų veiklų“, – sakė projekto „KTU Vaikų universitetas“ vadovė Eglė Daukšaitė.

Vien praėjusių metų lapkričio-gruodžio mėnesiais vykusių paskaitų metu universitete apsilankė 300 svečių. Skaičiuojama, kad pavasario sesijos metu sulaukta dar pustrečio šimto vaikų.

Vaikų universiteto idėja kilo dar 2009 metais tuometinei KTU Akademinės pažangos centro direktorei Bronei Narkevičienei. Jos manymu, tai leidžia populiarinti mokslą, vaikai pajaučia, kokia yra ta akademinė dvasia, bendrauja su garsiausiais šalies profesoriais. Tokių vaikų universitetų idėja populiari Europoje – su Europos Komisijos pagalba jau yra sukurtas jų tinklas. Taip teikiama pagalba jau veikiantiems, stiprinama jų plėtrą, skatinamas naujų atsiradimas.

Šiais mokslo metais vykusių užsiėmimų temos itin įvairios – tai ir kompiuteriniai žaidimai, ir žvaigždėtas dangus, ir atsinaujinantys energijos šaltiniai, ir animacija, ir daugelis kitų. Kai kurios paskaitos skirtos ir specialiai tėveliams, kad šie pasiruoštų ir sugebėtų mokslo klausimais sudominti savo atžalas.

Pasak Eglės Daukšaitės, kai kam gali būti netikėta, tačiau projekto metu visiškai pasiteisino iš užsienio šalių perimta patirtis, jog vaikams mokslo tiesų pažinimą būtina derinti su fizine veikla, todėl kiek netikėtai sėkmingos buvo ir tos paskaitos, kur šalia „įprastinių“ klausimų buvo skirta laiko dirbtinei laipiojimo sienelei, aerobikai ar pasakai apie tai, kaip žmonės pravirkdė motulę gamtą.

Projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ kartu su partneriais įgyvendina Lietuvos mokslų akademija, jis finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis ir yra įtrauktas į LR Švietimo ir mokslo ministerijai skirto biudžeto asignavimą. Priemonė „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“ įgyvendinama pagal 2007–2013 metų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos prioritetą „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »