KTU visus metus dūzgė ir „Vaikų universitetas“

Publikuota: 2012 m. liepos 10 d. antradienis

2012 m. liepos 10 d. – Kauno technologijos universitete vykstantis projektas „KTU Vaikų universitetas“ praėjusių metų pabaigoje ir šį birželį pritraukė daugiau nei pusę tūkstančio vaikų.

„Dabar jau galima drąsiai teigti, jog ir Lietuvoje, ir Kaune trūksta vaikams skirtų edukacinių renginių, kurių metu būtų skatinamas ir ugdomas kritinis mąstymas. Todėl vaikai itin noriai renkasi renginius, kurių metu gali pažinti kažką nauja, gyvai pamatyti įvairių mokslų atstovus, domėtis jų profesijomis sau labiausiai priimtinu būdu – būnant kartu ir imantis bendrų veiklų“, – sakė projekto „KTU Vaikų universitetas“ vadovė Eglė Daukšaitė.

Vien praėjusių metų lapkričio-gruodžio mėnesiais vykusių paskaitų metu universitete apsilankė 300 svečių. Skaičiuojama, kad pavasario sesijos metu sulaukta dar pustrečio šimto vaikų.

Vaikų universiteto idėja kilo dar 2009 metais tuometinei KTU Akademinės pažangos centro direktorei Bronei Narkevičienei. Jos manymu, tai leidžia populiarinti mokslą, vaikai pajaučia, kokia yra ta akademinė dvasia, bendrauja su garsiausiais šalies profesoriais. Tokių vaikų universitetų idėja populiari Europoje – su Europos Komisijos pagalba jau yra sukurtas jų tinklas. Taip teikiama pagalba jau veikiantiems, stiprinama jų plėtrą, skatinamas naujų atsiradimas.

Šiais mokslo metais vykusių užsiėmimų temos itin įvairios – tai ir kompiuteriniai žaidimai, ir žvaigždėtas dangus, ir atsinaujinantys energijos šaltiniai, ir animacija, ir daugelis kitų. Kai kurios paskaitos skirtos ir specialiai tėveliams, kad šie pasiruoštų ir sugebėtų mokslo klausimais sudominti savo atžalas.

Pasak Eglės Daukšaitės, kai kam gali būti netikėta, tačiau projekto metu visiškai pasiteisino iš užsienio šalių perimta patirtis, jog vaikams mokslo tiesų pažinimą būtina derinti su fizine veikla, todėl kiek netikėtai sėkmingos buvo ir tos paskaitos, kur šalia „įprastinių“ klausimų buvo skirta laiko dirbtinei laipiojimo sienelei, aerobikai ar pasakai apie tai, kaip žmonės pravirkdė motulę gamtą.

Projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ kartu su partneriais įgyvendina Lietuvos mokslų akademija, jis finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis ir yra įtrauktas į LR Švietimo ir mokslo ministerijai skirto biudžeto asignavimą. Priemonė „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“ įgyvendinama pagal 2007–2013 metų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos prioritetą „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »