Kaip įveikti sesiją: studentai vs psichologai

Publikuota: 2014 m. sausio 10 d. penktadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai prieš egzaminus gerai išsimiega, nepersistengia mokydamiesi (sako, kad viską išmoksta per paskaitas semestro metu) ir atsipalaiduoja. Teisūs jie ar ne? Ką mano psichologai – ar geriau visą naktį mokytis, ar miegoti, o gal žaisti kompiuterinius žaidimus? Ar pašalinė veikla ruošiantis egzaminui padeda, ar išblaško?

Studentai: „Prieš egzaminus gerai išsimiegam“

Psichologai: „Šaunuoliai“. Nieko blogo mokytis iki vėlumos – tyrimai rodo, kad tas, kuris mokosi visą dieną, išsaugo atmintyje 9 proc. informacijos, jei vakare veikia ką nors kita. Tas, kuris prieš miegą dar šiek tiek pasimoko, išsaugo 56 proc. žinių. Tačiau mokytis reikia tik iki tol, kol pradeda merktis akys. O tada – eiti miegoti.

Studentai: „Prieš egzaminus susitvarkom kambarius“

Psichologai: „Ir gerai darote“. Švara, tvarka ir grynas oras gerina darbingumą. Be to, pertraukėlės nuo mokymosi – būtinos, nes smegenys nuolatinėje įtampoje gali išbūti daugiausia pusvalandį, o besiilsėdamos jos apdoroja tai, ką įsisavino. Beruošiant aplinką, kurioje bus mokomasi, galima joje pridėlioti raudonų detalių – ši spalva aktyvina protinę veiklą. Ruošiantis egzaminui stebuklingą poveikį gali turėti net ir raudonas arbatos puodelis!

Studentai: „Prieš egzaminus negaminam valgyti, maitinamės pusfabrikačiais“

Psichologai: „Oi, blogai, blogai...“. Smegenys suvartoja apie 25 proc. viso organizmo energijos. Daug ir intensyviai mokantis jos prireikia dar daugiau. Tinkamas maistas smegenims yra vaisiai ir daržovės, sėklos, riešutai ir neskaldyti grūdai, makaronai iš rupių miltų ir sorų, rudieji ryžiai, kaušiniai, žuvis. Mokantis reikia gerti daug vandens, nes jo trūkumas akivaizdžiai susilpnina gebėjimą mąstyti ir susikaupti. To negali pakeisti jokie stimuliatoriai. Priešingai, jei trūksta vandens, kava, arbata ir gėrimai, turintys kofeino, gali sukelti dirglumą ir nerimą.

Studentai: „Prieš egzaminus klausomės muzikos, šokam“

Psichologai: „Puiku“. Muzika padeda net ir mokantis – ypač, jei dalykas nuobodus ir vos tik pažiūrėjus į konspektus merkiasi akys. JAV atlikti tyrimai įrodė, kad tinkamai parinkta muzika per keletą minučių suderina abiejų smegenų pusrutulių veiklą, sulėtina fizinius procesus ir dėl to žmogus atsipalaiduoja – panašiai kaip medituodamas ar hipnozės metu. Psichologai pataria klausytis klasikinės muzikos, tačiau tinka ir „sava“ raminanti (šitas žodis svarbus) muzika. Greitesnę ir trankesnę muziką galima pasilikti pabaigai – kai iš „konspektų“ pasaulio grįžtama į realybę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »