Kaip įveikti sesiją: studentai vs psichologai

Publikuota: 2014 m. sausio 10 d. penktadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai prieš egzaminus gerai išsimiega, nepersistengia mokydamiesi (sako, kad viską išmoksta per paskaitas semestro metu) ir atsipalaiduoja. Teisūs jie ar ne? Ką mano psichologai – ar geriau visą naktį mokytis, ar miegoti, o gal žaisti kompiuterinius žaidimus? Ar pašalinė veikla ruošiantis egzaminui padeda, ar išblaško?

Studentai: „Prieš egzaminus gerai išsimiegam“

Psichologai: „Šaunuoliai“. Nieko blogo mokytis iki vėlumos – tyrimai rodo, kad tas, kuris mokosi visą dieną, išsaugo atmintyje 9 proc. informacijos, jei vakare veikia ką nors kita. Tas, kuris prieš miegą dar šiek tiek pasimoko, išsaugo 56 proc. žinių. Tačiau mokytis reikia tik iki tol, kol pradeda merktis akys. O tada – eiti miegoti.

Studentai: „Prieš egzaminus susitvarkom kambarius“

Psichologai: „Ir gerai darote“. Švara, tvarka ir grynas oras gerina darbingumą. Be to, pertraukėlės nuo mokymosi – būtinos, nes smegenys nuolatinėje įtampoje gali išbūti daugiausia pusvalandį, o besiilsėdamos jos apdoroja tai, ką įsisavino. Beruošiant aplinką, kurioje bus mokomasi, galima joje pridėlioti raudonų detalių – ši spalva aktyvina protinę veiklą. Ruošiantis egzaminui stebuklingą poveikį gali turėti net ir raudonas arbatos puodelis!

Studentai: „Prieš egzaminus negaminam valgyti, maitinamės pusfabrikačiais“

Psichologai: „Oi, blogai, blogai...“. Smegenys suvartoja apie 25 proc. viso organizmo energijos. Daug ir intensyviai mokantis jos prireikia dar daugiau. Tinkamas maistas smegenims yra vaisiai ir daržovės, sėklos, riešutai ir neskaldyti grūdai, makaronai iš rupių miltų ir sorų, rudieji ryžiai, kaušiniai, žuvis. Mokantis reikia gerti daug vandens, nes jo trūkumas akivaizdžiai susilpnina gebėjimą mąstyti ir susikaupti. To negali pakeisti jokie stimuliatoriai. Priešingai, jei trūksta vandens, kava, arbata ir gėrimai, turintys kofeino, gali sukelti dirglumą ir nerimą.

Studentai: „Prieš egzaminus klausomės muzikos, šokam“

Psichologai: „Puiku“. Muzika padeda net ir mokantis – ypač, jei dalykas nuobodus ir vos tik pažiūrėjus į konspektus merkiasi akys. JAV atlikti tyrimai įrodė, kad tinkamai parinkta muzika per keletą minučių suderina abiejų smegenų pusrutulių veiklą, sulėtina fizinius procesus ir dėl to žmogus atsipalaiduoja – panašiai kaip medituodamas ar hipnozės metu. Psichologai pataria klausytis klasikinės muzikos, tačiau tinka ir „sava“ raminanti (šitas žodis svarbus) muzika. Greitesnę ir trankesnę muziką galima pasilikti pabaigai – kai iš „konspektų“ pasaulio grįžtama į realybę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »