Kaip įveikti sesiją: studentai vs psichologai

Publikuota: 2014 m. sausio 10 d. penktadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai prieš egzaminus gerai išsimiega, nepersistengia mokydamiesi (sako, kad viską išmoksta per paskaitas semestro metu) ir atsipalaiduoja. Teisūs jie ar ne? Ką mano psichologai – ar geriau visą naktį mokytis, ar miegoti, o gal žaisti kompiuterinius žaidimus? Ar pašalinė veikla ruošiantis egzaminui padeda, ar išblaško?

Studentai: „Prieš egzaminus gerai išsimiegam“

Psichologai: „Šaunuoliai“. Nieko blogo mokytis iki vėlumos – tyrimai rodo, kad tas, kuris mokosi visą dieną, išsaugo atmintyje 9 proc. informacijos, jei vakare veikia ką nors kita. Tas, kuris prieš miegą dar šiek tiek pasimoko, išsaugo 56 proc. žinių. Tačiau mokytis reikia tik iki tol, kol pradeda merktis akys. O tada – eiti miegoti.

Studentai: „Prieš egzaminus susitvarkom kambarius“

Psichologai: „Ir gerai darote“. Švara, tvarka ir grynas oras gerina darbingumą. Be to, pertraukėlės nuo mokymosi – būtinos, nes smegenys nuolatinėje įtampoje gali išbūti daugiausia pusvalandį, o besiilsėdamos jos apdoroja tai, ką įsisavino. Beruošiant aplinką, kurioje bus mokomasi, galima joje pridėlioti raudonų detalių – ši spalva aktyvina protinę veiklą. Ruošiantis egzaminui stebuklingą poveikį gali turėti net ir raudonas arbatos puodelis!

Studentai: „Prieš egzaminus negaminam valgyti, maitinamės pusfabrikačiais“

Psichologai: „Oi, blogai, blogai...“. Smegenys suvartoja apie 25 proc. viso organizmo energijos. Daug ir intensyviai mokantis jos prireikia dar daugiau. Tinkamas maistas smegenims yra vaisiai ir daržovės, sėklos, riešutai ir neskaldyti grūdai, makaronai iš rupių miltų ir sorų, rudieji ryžiai, kaušiniai, žuvis. Mokantis reikia gerti daug vandens, nes jo trūkumas akivaizdžiai susilpnina gebėjimą mąstyti ir susikaupti. To negali pakeisti jokie stimuliatoriai. Priešingai, jei trūksta vandens, kava, arbata ir gėrimai, turintys kofeino, gali sukelti dirglumą ir nerimą.

Studentai: „Prieš egzaminus klausomės muzikos, šokam“

Psichologai: „Puiku“. Muzika padeda net ir mokantis – ypač, jei dalykas nuobodus ir vos tik pažiūrėjus į konspektus merkiasi akys. JAV atlikti tyrimai įrodė, kad tinkamai parinkta muzika per keletą minučių suderina abiejų smegenų pusrutulių veiklą, sulėtina fizinius procesus ir dėl to žmogus atsipalaiduoja – panašiai kaip medituodamas ar hipnozės metu. Psichologai pataria klausytis klasikinės muzikos, tačiau tinka ir „sava“ raminanti (šitas žodis svarbus) muzika. Greitesnę ir trankesnę muziką galima pasilikti pabaigai – kai iš „konspektų“ pasaulio grįžtama į realybę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »