Kaip įveikti sesiją: studentai vs psichologai

Publikuota: 2014 m. sausio 10 d. penktadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai prieš egzaminus gerai išsimiega, nepersistengia mokydamiesi (sako, kad viską išmoksta per paskaitas semestro metu) ir atsipalaiduoja. Teisūs jie ar ne? Ką mano psichologai – ar geriau visą naktį mokytis, ar miegoti, o gal žaisti kompiuterinius žaidimus? Ar pašalinė veikla ruošiantis egzaminui padeda, ar išblaško?

Studentai: „Prieš egzaminus gerai išsimiegam“

Psichologai: „Šaunuoliai“. Nieko blogo mokytis iki vėlumos – tyrimai rodo, kad tas, kuris mokosi visą dieną, išsaugo atmintyje 9 proc. informacijos, jei vakare veikia ką nors kita. Tas, kuris prieš miegą dar šiek tiek pasimoko, išsaugo 56 proc. žinių. Tačiau mokytis reikia tik iki tol, kol pradeda merktis akys. O tada – eiti miegoti.

Studentai: „Prieš egzaminus susitvarkom kambarius“

Psichologai: „Ir gerai darote“. Švara, tvarka ir grynas oras gerina darbingumą. Be to, pertraukėlės nuo mokymosi – būtinos, nes smegenys nuolatinėje įtampoje gali išbūti daugiausia pusvalandį, o besiilsėdamos jos apdoroja tai, ką įsisavino. Beruošiant aplinką, kurioje bus mokomasi, galima joje pridėlioti raudonų detalių – ši spalva aktyvina protinę veiklą. Ruošiantis egzaminui stebuklingą poveikį gali turėti net ir raudonas arbatos puodelis!

Studentai: „Prieš egzaminus negaminam valgyti, maitinamės pusfabrikačiais“

Psichologai: „Oi, blogai, blogai...“. Smegenys suvartoja apie 25 proc. viso organizmo energijos. Daug ir intensyviai mokantis jos prireikia dar daugiau. Tinkamas maistas smegenims yra vaisiai ir daržovės, sėklos, riešutai ir neskaldyti grūdai, makaronai iš rupių miltų ir sorų, rudieji ryžiai, kaušiniai, žuvis. Mokantis reikia gerti daug vandens, nes jo trūkumas akivaizdžiai susilpnina gebėjimą mąstyti ir susikaupti. To negali pakeisti jokie stimuliatoriai. Priešingai, jei trūksta vandens, kava, arbata ir gėrimai, turintys kofeino, gali sukelti dirglumą ir nerimą.

Studentai: „Prieš egzaminus klausomės muzikos, šokam“

Psichologai: „Puiku“. Muzika padeda net ir mokantis – ypač, jei dalykas nuobodus ir vos tik pažiūrėjus į konspektus merkiasi akys. JAV atlikti tyrimai įrodė, kad tinkamai parinkta muzika per keletą minučių suderina abiejų smegenų pusrutulių veiklą, sulėtina fizinius procesus ir dėl to žmogus atsipalaiduoja – panašiai kaip medituodamas ar hipnozės metu. Psichologai pataria klausytis klasikinės muzikos, tačiau tinka ir „sava“ raminanti (šitas žodis svarbus) muzika. Greitesnę ir trankesnę muziką galima pasilikti pabaigai – kai iš „konspektų“ pasaulio grįžtama į realybę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »