Kaliningrado srities ir Lietuvos mokinių kūrybinė stovykla, skirta Kristijonui Donelaičiui

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 22 d. penktadienis

Baltijos pajūrio kurortiniame miestelyje Zelenogradske (Krante), kūrybinėje stovykloje „Palikimas“, kartu stovyklavo trisdešimt Kaliningrado srities rusiškų mokyklų, kuriose yra lietuvių kalbos fakultatyvai, ir K. M. Čiurlionio nacionalinės menų mokyklos mokinių. Rugpjūčio 18 d. uždaryta stovykla buvo skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms. Stovyklos atidarymo ir uždarymo renginiuose dalyvavo Vytautas Umbrasas, laikinai einantis Lietuvos generalinio konsulo Kaliningrade pareigas.

Stovyklautojai poemos „Metų“ motyvais turėjo parengti teatro ir šokio vaidinimą „Žmogaus ir gamtos ratas“. Spektaklį pastatė jauni režisieriai Tadas Montrimas (Vilnius) ir Vladimiras Bočiarovas (Maskva), choreografiją sukūrė K. M. Čiurlionio nacionalinės menų mokyklos mokytoja Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė.

Vaidinimas buvo parodytas ir Kaliningrade, I. Kanto saloje (Knypava), kur vyko tarptautinis festivalis „Taikos vieta“, ir sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo ir palaikymo.

Rugsėjo pabaigoje vaidinimą numatoma parodyti Vilniuje.

Stovyklautojai taip pat aplankė Kristijono Donelaičio gimtinę Lazdynėliuose ir poeto memorialinį muziejų Tolminkiemyje.

Stovyklos vadovė, Kaliningrado regioninio pedagoginio instituto lietuvių kalbos dėstytoja Ona Druseikaitė-Ruževičiūtė stovyklautojams buvo parengusi programą „Lietuvių kalba su šypsena“. Rusiškų mokyklų mokiniai, turintys lietuviškų šaknų, lankantys lietuvių kalbos fakultatyvus, netradicinėmis priemonėmis turėjo galimybę tobulinti lietuvių kalbos įgūdžius.

Kūrybinę stovyklą organizavo Kaliningrado regioninė lietuvių kalbos mokytojų asociacija ir Zelenogradsko vidurinė mokykla, rėmė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Kaliningrado srities švietimo ministerija, Kanados Mažosios Lietuvos fondas.

Projekto vadovas – Kaliningrado regioninės lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas Aleksas Bartnikas.                 

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kristijono Donelaičio metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija

Rugsėjo 25–26 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Kristijono Donelaičio epochos knygos kultūra daugiatautėje Prūsijos visuomenėje“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »