Kandidatai į LMA tikruosius narius prisistato visuomenei

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Įsibėgėjant kandidatų į Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikruosius narius atrankai, aktyviausi šalies mokslininkai prisistato mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Iki šių metų gegužės pabaigos įvyks septyni renginiai – viešos diskusijos, kurių metu apie savo mokslinius darbus kalbės beveik 50 iškeltų kandidatų.

„Būti išrinktam Mokslų akademijos nariu – ne tik didelis pripažinimas, bet ir atsakomybė. Ne veltui kiekvieno kandidato klausiama, kaip stengsitės, kad mokslo vaisiai padėtų kasdienybėje? Ko imsitės? Kokie nauji Lietuvos mokslininkų pasiekimai gali virsti gamybos proveržiais? Kokia Lietuva galėtų būti po 20 ar 50 metų?“, – kalbėjo LMA Organizacinio skyriaus vadovas dr. Andrius Bernotas. 

Pasak jo, norint atsakyti į šiuos klausimus būtina sutelkti kūrybines, ūkines ir kitas pajėgas, suformuluoti tikslus, metodus, numatyti konkrečius veiksmus. Tokias galimybes suteikia buvimas LMA tikruoju nariu.

Atranka į LMA tikruosius narius prasidėjo šių metų kovo mėnesį, kai buvo galima kelti kandidatus į 19 laisvų tikrųjų narių vietų. Kiekvienas iš 5 LMA mokslų skyrių sudarė ekspertų komisiją pasiūlytų kandidatų veiklai aptarti ir organizuoja viešus mokslininkų darbų pristatymus.

Numatyti 7 vieši renginiai: po du – Technikos mokslų, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių kandidatų pranešimams, po vieną – Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių kandidatų pranešimams. Renginių grafiką galite rasti Mokslų akademijos interneto tinklalapyje lma.lt

Išklausius viešus kandidatų į LMA tikruosius narius pranešimus ir įvykus rinkimams LMA mokslų skyriuose, LMA galutinai išsirinks savo narius visuotiniame susirinkime šių metų rugsėjo mėnesį.

Pagal LMA statutą Mokslų akademija gali turėti iki 120 tikrųjų narių. 2012 m. rudenį visuotiniame susirinkime buvo išrinkta 14 naujų tikrųjų narių.

Kandidatų į LMA tikruosius narius viešinimas vykdomas pagal projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Tarptautinėje geografijos olimpiadoje lietuviai iškovojo auksą ir sidabrą

Iš 11-osios tarptautinės geografijos olimpiados Lietuvos mokiniai grįžo su vienu aukso ir vienu sidabro medaliais. Olimpiada vyko rugpjūčio 12–18 dienomis Krokuvoje, Lenkijoje. skaityti »

Mokyklos kviečiamos dalyvauti tarptautiniame Baltijos jūros projekte

Mokyklos kviečiamos dalyvauti aplinkosauginiame Baltijos jūros projekte. Projekte gali dalyvauti bet kuri mokykla, jau įgyvendinanti aplinkosaugines veiklas ar tik jomis susidomėjusi. skaityti »

LEU lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai stipriai įsibėgėjo

LEU universitetas ir vasarą pilnas gyvybės. Šio mėnesio pradžioje čia suvažiavo beveik 60 studentų iš pačių įvairiausių pasaulio šalių, kad pramoktų lietuvių kalbos. skaityti »

Rugsėjį prasideda registracija į jaunųjų ES vertėjų konkursą „Juvenes Translatores“

Šių metų lapkričio 27 d. visose Europos Sąjungos šalyse vienu metu įvyks jaunųjų vertėjų konkursas „Juvenes Translatores“. skaityti »

KTU inžinerijos studentai – geriausi Europoje

Rygoje, Latvijoje, rugpjūčio 1-9 dienomis vykusiame šeštajame didžiausių Europoje inžinerinių varžybų EBEC finale triumfavo KTU studentai. skaityti »

Tarptautinėje vasaros mokykloje – mokymai karjeros siekiantiems

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) prasideda Tarptautinė vasaros mokykla „Social Face“. skaityti »

Pirmakursių stovykloje galės dalyvauti ir neįgalieji

Prasidedant studijoms, aukštosios mokyklos rengia pirmakursių stovyklas, tačiau jose dalyvauti galimybę turi ne kiekvienas. skaityti »

Paskirtos vardinės „Thermo Fisher Scientific Baltics“ stipendijos

Šešiems Vilniaus universiteto bakalauro studijų studentams paskirtos vardinės 2014–2015 mokslo metų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ stipendijos. skaityti »

Nuo rugsėjo 1 d. gerės apmokėjimas už mokinių darbų tikrinimą

Nuo rugsėjo 1 d. mokytojams, dirbantiems gausesnėse klasėse, bus daugiau sumokama už mokinių darbų tikrinimą. skaityti »

VGTU mokslininkas tapo prestižinio žurnalo redakcinės kolegijos nariu

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto Statybos technologijos ir vadybos katedros vedėjas prof. habil. dr. Edmundas Kazimieras Zavadskas tapo aukštai vertinamo mokslo žurnalo „Computer-Aided Civil and Infrasctructure Engineering“ redakcinės kolegijos nariu. skaityti »