Kandidatai į LMA tikruosius narius prisistato visuomenei

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Įsibėgėjant kandidatų į Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikruosius narius atrankai, aktyviausi šalies mokslininkai prisistato mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Iki šių metų gegužės pabaigos įvyks septyni renginiai – viešos diskusijos, kurių metu apie savo mokslinius darbus kalbės beveik 50 iškeltų kandidatų.

„Būti išrinktam Mokslų akademijos nariu – ne tik didelis pripažinimas, bet ir atsakomybė. Ne veltui kiekvieno kandidato klausiama, kaip stengsitės, kad mokslo vaisiai padėtų kasdienybėje? Ko imsitės? Kokie nauji Lietuvos mokslininkų pasiekimai gali virsti gamybos proveržiais? Kokia Lietuva galėtų būti po 20 ar 50 metų?“, – kalbėjo LMA Organizacinio skyriaus vadovas dr. Andrius Bernotas. 

Pasak jo, norint atsakyti į šiuos klausimus būtina sutelkti kūrybines, ūkines ir kitas pajėgas, suformuluoti tikslus, metodus, numatyti konkrečius veiksmus. Tokias galimybes suteikia buvimas LMA tikruoju nariu.

Atranka į LMA tikruosius narius prasidėjo šių metų kovo mėnesį, kai buvo galima kelti kandidatus į 19 laisvų tikrųjų narių vietų. Kiekvienas iš 5 LMA mokslų skyrių sudarė ekspertų komisiją pasiūlytų kandidatų veiklai aptarti ir organizuoja viešus mokslininkų darbų pristatymus.

Numatyti 7 vieši renginiai: po du – Technikos mokslų, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių kandidatų pranešimams, po vieną – Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių kandidatų pranešimams. Renginių grafiką galite rasti Mokslų akademijos interneto tinklalapyje lma.lt

Išklausius viešus kandidatų į LMA tikruosius narius pranešimus ir įvykus rinkimams LMA mokslų skyriuose, LMA galutinai išsirinks savo narius visuotiniame susirinkime šių metų rugsėjo mėnesį.

Pagal LMA statutą Mokslų akademija gali turėti iki 120 tikrųjų narių. 2012 m. rudenį visuotiniame susirinkime buvo išrinkta 14 naujų tikrųjų narių.

Kandidatų į LMA tikruosius narius viešinimas vykdomas pagal projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Tarp pirmųjų „Erasmus+“ projektų – bendradarbiavimo su verslu pavyzdžiai

Daugiau nei 100 nevyriausybinių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų susirinko į pirmąjį informacinį seminarą Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ projektų vykdytojams. Čia 90 projektų vykdytojų pasirašė pirmąsias finansavimą gavusias sutartis. skaityti »

Ministras D. Pavalkis: džiaugiuosi darbdavių iniciatyvomis dėl specialistų rengimo

Švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis susitiko su Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generaliniu direktoriumi Danu Arlausku. skaityti »

Daugelis Lietuvos universitetų pakilo pasauliniame „Webometrics“ reitinge

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pagerino savo pozicijas pasauliniame aukštųjų mokyklų Webometrics reitinge. skaityti »

Studijas ISM universitete dažniau renkasi ne tik lietuviai

Šiemet ISM Vadybos ir ekonomikos universitete (ISM) bakalauro studijas pradės 13,4 proc. daugiau pirmakursių nei praėjusiais metais. skaityti »

LEU pritaria ŠMM ketinimui atkurti Pedagogikos institutą

Siekiant suderinti bendrojo lavinimo programas ir teisingai paskirstyti krūvį moksleiviams planuojama atkurti Pedagogikos institutą – apie tai paskelbė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. skaityti »

„VGTU–CalPoly‘2014“ vasaros mokykla baigėsi pažymėjimų teikimo ceremonija

Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto (CalPoly) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai baigė vasaros mokyklos „VGTU–CalPoly‘2014“ kursą. Praėjusią savaitę jiems įteikti baigimo pažymėjimai, kuriuos gavo 18 CalPoly ir 8 VGTU studentai. skaityti »

Britai dalysis patirtimi Lietuvos studijų programose

Lietuvoje šiais mokslo metais pirmą kartą siūlomos dvi tarptautinės bakalauro studijų programos, vykdomos kartu su Centrinio Lankašyro universitetu (D. Britanija) – Mados dizainas ir Muzikos produkcija. skaityti »

Patvirtinti 2016 m. priėmimo į valstybės finansuojamas vietas minimalūs reikalavimai

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino Mokymosi rezultatų minimalius rodiklius stojantiems nuo 2016 metų į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose. skaityti »

Mobili mokslinė laboratorija „MoMoLab“ lankosi vaikų vasaros poilsio stovyklose

Mobilioje laboratorijoje vaikai gali išbandyti tyrėjo darbą – moderniausiais prietaisais atlikti įvairius mokslinius eksperimentus, tirti gyvąją gamtą ir konstruoti robotus. skaityti »

Renkantis specialybę koją kiša stereotipai

Kaip ir keletą metų iš eilės, taip ir šiemet buvo galima nesunkiai nuspėti populiariausių specialybių universitetuose sąrašą. Aukščiausias pozicijas išlaikė medicinos, odontologijos, teisės bei ekonomikos studijos. skaityti »