Kandidatai į LMA tikruosius narius prisistato visuomenei

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Įsibėgėjant kandidatų į Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikruosius narius atrankai, aktyviausi šalies mokslininkai prisistato mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Iki šių metų gegužės pabaigos įvyks septyni renginiai – viešos diskusijos, kurių metu apie savo mokslinius darbus kalbės beveik 50 iškeltų kandidatų.

„Būti išrinktam Mokslų akademijos nariu – ne tik didelis pripažinimas, bet ir atsakomybė. Ne veltui kiekvieno kandidato klausiama, kaip stengsitės, kad mokslo vaisiai padėtų kasdienybėje? Ko imsitės? Kokie nauji Lietuvos mokslininkų pasiekimai gali virsti gamybos proveržiais? Kokia Lietuva galėtų būti po 20 ar 50 metų?“, – kalbėjo LMA Organizacinio skyriaus vadovas dr. Andrius Bernotas. 

Pasak jo, norint atsakyti į šiuos klausimus būtina sutelkti kūrybines, ūkines ir kitas pajėgas, suformuluoti tikslus, metodus, numatyti konkrečius veiksmus. Tokias galimybes suteikia buvimas LMA tikruoju nariu.

Atranka į LMA tikruosius narius prasidėjo šių metų kovo mėnesį, kai buvo galima kelti kandidatus į 19 laisvų tikrųjų narių vietų. Kiekvienas iš 5 LMA mokslų skyrių sudarė ekspertų komisiją pasiūlytų kandidatų veiklai aptarti ir organizuoja viešus mokslininkų darbų pristatymus.

Numatyti 7 vieši renginiai: po du – Technikos mokslų, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių kandidatų pranešimams, po vieną – Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių kandidatų pranešimams. Renginių grafiką galite rasti Mokslų akademijos interneto tinklalapyje lma.lt

Išklausius viešus kandidatų į LMA tikruosius narius pranešimus ir įvykus rinkimams LMA mokslų skyriuose, LMA galutinai išsirinks savo narius visuotiniame susirinkime šių metų rugsėjo mėnesį.

Pagal LMA statutą Mokslų akademija gali turėti iki 120 tikrųjų narių. 2012 m. rudenį visuotiniame susirinkime buvo išrinkta 14 naujų tikrųjų narių.

Kandidatų į LMA tikruosius narius viešinimas vykdomas pagal projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

ES struktūrinių fondų finansavimo periodu – dėmesys mokslo ir verslo bendradarbiavimui

Lietuvos mokslų akademijoje įvykusioje diskusijoje apie žinių ir technologijų perdavimo vaidmenį mokslo ir verslo partnerysčių plėtrai švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pabrėžė mokslo poveikį visuomenei ir ekonomikai. skaityti »

VU vyko Lietuvos IT hakatonas

Liepos 3–6 d. VU Matematikos ir informatikos fakultete (MIF) įvyko programuotojų ir medijos renginys – Lietuvos 2014-ųjų IT hakatonas, surengtas „Microsoft Lietuva“ būstinėje ir VU MIF Mobiliųjų aplikacijų laboratorijoje. skaityti »

VGTU studentai – tarp pažangiausių Lietuvos jaunuolių

Pasibaigus mokslo metams, Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) bei verslo įmonės apdovanojo pažangiausius bei įdomiausius darbus rašiusius Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentus ar absolventus. skaityti »

Vilniaus universitete susitiko trijų Baltijos universitetų rektoriai

Vilniaus universitete susitiko trijų Baltijos universitetų – Vilniaus universiteto, Latvijos universiteto ir Estijos Tartu universiteto – atstovai. skaityti »

Studijų eksportas: JAV teisininkai ruošiami Vilniuje

Net 50 JAV teisininkų atvyko į mūsų surengtą vasaros teisės studijų programą, kurios tema – JAV ir ES verslo teisė. skaityti »

LEU siūlo šešias naujas bakalauro studijų programas

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) šiais metais patvirtintos šešios naujos bakalauro studijų programos. skaityti »

Elektroninis portfelis padės pripažinti savaiminį jaunimo ugdymąsi

Nuo rugsėjo mėn. Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose besimokantys ir Edinburgo hercogo apdovanojimuose dalyvaujantys mokiniai galės išbandyti elektroninio portfelio sistemą. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministerija rūpinasi lietuvybės užsienyje išlaikymu

Klaipėdoje vykusiame Pasaulio lietuvių bendruomenės kraštų valdybų pirmininkų suvažiavime pristatyta Švietimo ir mokslo ministerijos kuruojama lituanistinio švietimo veikla. skaityti »

Taikomosios matematikos specialistams prognozuojamas „aukso amžius“

Kasmetinis JAV paskelbtas geriausių darbų reitingas nustebins ne vieną – kaip geriausia specialybė įvardinta ne medicina, ne teisė ir net ne programavimas. skaityti »

Lietuva jau turi užbaigtą „Visuotinę lietuvių enciklopediją“

Liepos 18 d. Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras išleidžia 25-ą „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ tomą ir tuo užbaigia šio visiems lietuviams reikšmingo leidinio leidybą. skaityti »