Kandidatai į LMA tikruosius narius prisistato visuomenei

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Įsibėgėjant kandidatų į Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikruosius narius atrankai, aktyviausi šalies mokslininkai prisistato mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Iki šių metų gegužės pabaigos įvyks septyni renginiai – viešos diskusijos, kurių metu apie savo mokslinius darbus kalbės beveik 50 iškeltų kandidatų.

„Būti išrinktam Mokslų akademijos nariu – ne tik didelis pripažinimas, bet ir atsakomybė. Ne veltui kiekvieno kandidato klausiama, kaip stengsitės, kad mokslo vaisiai padėtų kasdienybėje? Ko imsitės? Kokie nauji Lietuvos mokslininkų pasiekimai gali virsti gamybos proveržiais? Kokia Lietuva galėtų būti po 20 ar 50 metų?“, – kalbėjo LMA Organizacinio skyriaus vadovas dr. Andrius Bernotas. 

Pasak jo, norint atsakyti į šiuos klausimus būtina sutelkti kūrybines, ūkines ir kitas pajėgas, suformuluoti tikslus, metodus, numatyti konkrečius veiksmus. Tokias galimybes suteikia buvimas LMA tikruoju nariu.

Atranka į LMA tikruosius narius prasidėjo šių metų kovo mėnesį, kai buvo galima kelti kandidatus į 19 laisvų tikrųjų narių vietų. Kiekvienas iš 5 LMA mokslų skyrių sudarė ekspertų komisiją pasiūlytų kandidatų veiklai aptarti ir organizuoja viešus mokslininkų darbų pristatymus.

Numatyti 7 vieši renginiai: po du – Technikos mokslų, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių kandidatų pranešimams, po vieną – Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių kandidatų pranešimams. Renginių grafiką galite rasti Mokslų akademijos interneto tinklalapyje lma.lt

Išklausius viešus kandidatų į LMA tikruosius narius pranešimus ir įvykus rinkimams LMA mokslų skyriuose, LMA galutinai išsirinks savo narius visuotiniame susirinkime šių metų rugsėjo mėnesį.

Pagal LMA statutą Mokslų akademija gali turėti iki 120 tikrųjų narių. 2012 m. rudenį visuotiniame susirinkime buvo išrinkta 14 naujų tikrųjų narių.

Kandidatų į LMA tikruosius narius viešinimas vykdomas pagal projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Moksleiviai ieško alternatyvų ekonomikos pamokoms mokyklose

Moksleiviai noriai plečia ekonomikos žinias ir renkasi savarankiškus ekonomikos kursus. skaityti »

Kosmoso užkariavimui – nauja VGTU studijų programa

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institutas nuo rudens ruoš avionikos inžinierius. skaityti »

Profesinėse mokyklose atsiras nauja specialybė

Birželio 3 d. 14 val. Švietimo ir mokslo ministerijoje švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir Lietuvos aviacijos įmonių asociacijos „Lietuvos aviacija“ valdybos pirmininkas Mindaugas Reinikis pasirašys bendradarbiavimo sutartį dėl aviacijos mechanikų rengimo. skaityti »

KTU pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį su Japonijos Shizuoka universitetu

Kauno technologijos universitete (KTU) gegužę buvo pasirašyta dvišalių akademinių mainų sutartis tarp Elektronikos tyrimų instituto (Shizuoka University, Japan) ir KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto. skaityti »

Studentų verslo idėjos: nuo sliekų auginimo iki robotų projektavimo

Vytauto Didžiojo universiteto studentai, doktorantai, jaunieji mokslininkai turi originalių verslo idėjų bei ryžtingai imasi jas įgyvendinti. skaityti »

Lietuvoje bus atlikta išsami pameistrystės programų apžvalga

Švietimo ir mokslo ministro kvietimu Europos profesinio mokymo plėtros centras (CEDEFOP) iki 2015 m. vidurio įsipareigojo atlikti išsamią pameistrystės programų Lietuvoje galimybių apžvalgą. skaityti »

Dėl 2016 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas vyksta diskusijos

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad šiuo metu vyksta diskusijos dėl 2016 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas. skaityti »

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje svarstomi švietimo kokybės vertinimo ir tobulinimo klausimai

Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja vis aukštesnės švietimo kokybės ir efektyvesnių jos vertinimo būdų, sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis vykusiame tarptautiniame švietimo inspektorių asociacijos renginyje „Įsivertinimo ir išorinio vertinimo poveikis tobulinant mokyklų veiklos kokybę“ Vilniuje. skaityti »

Prestižinės Vilniaus gimnazijos – pirmosios licencijuotos Lietuvoje

Praėjusią savaitę Lietuvoje viešėjęs The Duke of Edinburgh's International Award fondo generalinis sekretorius John May įteikė nacionalinę licenciją „Lietuvos vaikų ir jaunimo centrui“. skaityti »

Rengiant specialistus svarbus kolegijų ir darbdavių bendradarbiavimas

Pasak švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, nors Lietuvoje yra gerų abipusio bendradarbiavimo pavyzdžių, kolegijų ir darbdavių ryšiai galėtų būti dar glaudesni. skaityti »