Kandidatai į LMA tikruosius narius prisistato visuomenei

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Įsibėgėjant kandidatų į Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikruosius narius atrankai, aktyviausi šalies mokslininkai prisistato mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Iki šių metų gegužės pabaigos įvyks septyni renginiai – viešos diskusijos, kurių metu apie savo mokslinius darbus kalbės beveik 50 iškeltų kandidatų.

„Būti išrinktam Mokslų akademijos nariu – ne tik didelis pripažinimas, bet ir atsakomybė. Ne veltui kiekvieno kandidato klausiama, kaip stengsitės, kad mokslo vaisiai padėtų kasdienybėje? Ko imsitės? Kokie nauji Lietuvos mokslininkų pasiekimai gali virsti gamybos proveržiais? Kokia Lietuva galėtų būti po 20 ar 50 metų?“, – kalbėjo LMA Organizacinio skyriaus vadovas dr. Andrius Bernotas. 

Pasak jo, norint atsakyti į šiuos klausimus būtina sutelkti kūrybines, ūkines ir kitas pajėgas, suformuluoti tikslus, metodus, numatyti konkrečius veiksmus. Tokias galimybes suteikia buvimas LMA tikruoju nariu.

Atranka į LMA tikruosius narius prasidėjo šių metų kovo mėnesį, kai buvo galima kelti kandidatus į 19 laisvų tikrųjų narių vietų. Kiekvienas iš 5 LMA mokslų skyrių sudarė ekspertų komisiją pasiūlytų kandidatų veiklai aptarti ir organizuoja viešus mokslininkų darbų pristatymus.

Numatyti 7 vieši renginiai: po du – Technikos mokslų, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių kandidatų pranešimams, po vieną – Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių kandidatų pranešimams. Renginių grafiką galite rasti Mokslų akademijos interneto tinklalapyje lma.lt

Išklausius viešus kandidatų į LMA tikruosius narius pranešimus ir įvykus rinkimams LMA mokslų skyriuose, LMA galutinai išsirinks savo narius visuotiniame susirinkime šių metų rugsėjo mėnesį.

Pagal LMA statutą Mokslų akademija gali turėti iki 120 tikrųjų narių. 2012 m. rudenį visuotiniame susirinkime buvo išrinkta 14 naujų tikrųjų narių.

Kandidatų į LMA tikruosius narius viešinimas vykdomas pagal projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Atnaujintoje priešmokyklinio ugdymo programoje – didesnis dėmesys vaiko socialiniams ir mokymosi įgūdžiams

Į pažintinių, kūrybinių gebėjimų ugdymą orientuotas atnaujintos Bendrosios priešmokyklinio ugdymo programos projektas. skaityti »

„Veido“ sudarytame universitetų reitinge pirmauja VU

Savaitraštis „Veidas“ pateikia jau septynioliktą universitetų reitingą. Vertintas universitetų moksliškumas, finansai, akademinis personalas, tarptautiškumas, darbo rinka, įvaizdis ir įvertinimas skaityti »

VGTU įteikė neformaliąsias kompetencijas įteisinančius pažymėjimus

Lietuvos aukštosios mokyklos, puoselėdamos mokymosi visą gyvenimą idėją, siūlo galimybę patikrinti ir pripažinti neformaliu būdu įgytas kompetencijas. skaityti »

Moksleivius kviečia „VDU vasaros mokykla 2014“

VDU jau trečius metus ragina Lietuvos moksleivius vasarą pasitikti drauge ir turiningai praleisti laiką. skaityti »

Vilniaus universitete taikomi innoSPICE mokymo metodai

Vilniaus universitete buvo aptarti mokymų, vykusių pagal specialią innoSPICE metodiką, rezultatai. skaityti »

Vietoj baigiamojo darbo – nuosavo verslo projekto pristatymas

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) studentai vietoj baigiamojo darbo gynimo galės pasirinkti pristatyti savo įkurto verslo projektą. skaityti »

VGTU Verslo vadybos fakulteto atstovai apdovanoti tarptautiniame konkurse

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Verslo vadybos fakulteto atstovai – du studentai ir dekanė Jelena Stankevičienė, buvo apdovanoti Europos savaitėje (European Week Conference Euroweek), šiemet vykusioje Švedijos Mälardaleno universitete. skaityti »

Abiturientų ir verslininkų galvosūkis: kokio specialisto reikės rytoj?

Verslininkai sutinka – nepaisant 20 procentų viršijančio jaunimo nedarbo, Lietuvoje jaučiamas tinkamų specialistų trūkumas. skaityti »

Užsienyje besimokantiems lietuviams – elektroninės skaityklės su Lietuvos autorių kūriniais

Švietimo ir mokslo ministerija dovanoja užsienio bendrojo ugdymo lietuviškoms mokykloms elektronines skaitykles su jose įdėtais lietuvių ir visuotinės literatūros kūriniais. skaityti »

Lietuvos jaunimas renkasi praktiškas profesijas

Vilniuje įvyko pirmasis profesinių mokyklų mokinių konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas“. skaityti »