Kandidatai į LMA tikruosius narius prisistato visuomenei

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Įsibėgėjant kandidatų į Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikruosius narius atrankai, aktyviausi šalies mokslininkai prisistato mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Iki šių metų gegužės pabaigos įvyks septyni renginiai – viešos diskusijos, kurių metu apie savo mokslinius darbus kalbės beveik 50 iškeltų kandidatų.

„Būti išrinktam Mokslų akademijos nariu – ne tik didelis pripažinimas, bet ir atsakomybė. Ne veltui kiekvieno kandidato klausiama, kaip stengsitės, kad mokslo vaisiai padėtų kasdienybėje? Ko imsitės? Kokie nauji Lietuvos mokslininkų pasiekimai gali virsti gamybos proveržiais? Kokia Lietuva galėtų būti po 20 ar 50 metų?“, – kalbėjo LMA Organizacinio skyriaus vadovas dr. Andrius Bernotas. 

Pasak jo, norint atsakyti į šiuos klausimus būtina sutelkti kūrybines, ūkines ir kitas pajėgas, suformuluoti tikslus, metodus, numatyti konkrečius veiksmus. Tokias galimybes suteikia buvimas LMA tikruoju nariu.

Atranka į LMA tikruosius narius prasidėjo šių metų kovo mėnesį, kai buvo galima kelti kandidatus į 19 laisvų tikrųjų narių vietų. Kiekvienas iš 5 LMA mokslų skyrių sudarė ekspertų komisiją pasiūlytų kandidatų veiklai aptarti ir organizuoja viešus mokslininkų darbų pristatymus.

Numatyti 7 vieši renginiai: po du – Technikos mokslų, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių kandidatų pranešimams, po vieną – Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių kandidatų pranešimams. Renginių grafiką galite rasti Mokslų akademijos interneto tinklalapyje lma.lt

Išklausius viešus kandidatų į LMA tikruosius narius pranešimus ir įvykus rinkimams LMA mokslų skyriuose, LMA galutinai išsirinks savo narius visuotiniame susirinkime šių metų rugsėjo mėnesį.

Pagal LMA statutą Mokslų akademija gali turėti iki 120 tikrųjų narių. 2012 m. rudenį visuotiniame susirinkime buvo išrinkta 14 naujų tikrųjų narių.

Kandidatų į LMA tikruosius narius viešinimas vykdomas pagal projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Onkologinių ligų diagnostikos palengvinimui – VGTU mokslininkų inovacija

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai sukūrė išmanųjį elektronikos lustą trimačiams vaizdams medicinoje gauti. Ši technologija palengvins onkologinių ligų diagnostiką ir prisidės prie naujos kartos kišeninių ultragarso aparatų gamybos. skaityti »

Lietuvos edukologijos universitetas bendradarbiaus su Biržais

Balandžio 22 d. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Biržų rajono savivaldybe, Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjunga ir dviejomis Biržų rajono mokyklomis – „Saulės“ gimnazija ir Papilio pagrindine mokykla. skaityti »

Lietuvos aukštosiose mokyklose – tarptautinio lygio dėstytojai iš užsienio

Šiais metais 21 Lietuvos aukštojoje mokykloje paskaitas skaito 95 aukštos kvalifikacijos dėstytojai iš užsienio. Valstybė remia tarptautinio lygio dėstytojų iš užsienio vizitus Lietuvos universitetuose ir kolegijose. skaityti »

Populiarėja tiksliųjų mokslų studijos

Pagal priėmimo į aukštąsias mokyklas statistiką, daugėja abiturientų besirenkančių valstybinius tiksliųjų mokslų brandos egzaminus. skaityti »

Seimo komitetas organizuoja diskusiją „Geros mokyklos koncepcija“

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas kartu su Lietuvos švietimo taryba ir Švietimo ir mokslo ministerija balandžio 23 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje organizuoja diskusiją „Geros mokyklos koncepcija“. skaityti »

Lietuvos ir Prancūzijos mokslo bendradarbiavimo programos atstovai susipažins su Lietuvoje veikiančiais moderniais mokslo centrais

Balandžio 16–17 d. Lietuvos ir Prancūzijos mokslininkų bendradarbiavimo programos „Žiliberas” atstovai lankosi mokslo, studijų ir verslo slėniuose veikiančiuose atviros prieigos centruose. skaityti »

Jaunimo verslumo skatinimas KTU – vaistas prieš protų nutekėjimus

Balandžio 15 d. Kauno technologijos universitete (KTU) lankėsi užsienio svečių delegacija, kurios atstovai drauge su akademine bendruomene diskutavo apie galimybes Lietuvoje sukurti geresnes darbo ir karjeros sąlygas jaunimui ir mažinti emigracijos daromą žalą. skaityti »

Vytauto Didžiojo universitete bus pristatyta jo atkūrimo 25-mečiui skirta moneta

Balandžio 23 d., trečiadienį, Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 50 litų kolekcinę (proginę) sidabro monetą, skirtą Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo 25-mečiui. skaityti »

Studijos Lietuvoje pristatomos Kazachstano jaunimui

2014 m. balandžio 10–12 dienomis švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus kartu su septyniolika mūsų šalies kolegijų ir universitetų pristatė Lietuvos aukštąjį mokslą Kazachstano jaunimui Almatoje vykusioje tarptautinėje studijų mugėje. skaityti »

Lietuvos universitetai dėstytojų ieško užsienyje

Pritraukti aukštos kvalifikacijos užsienio dėstytojus dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose yra vienas iš nacionalinių prioritetų, numatytų Lietuvos aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo programoje. skaityti »