Kandidatai į LMA tikruosius narius prisistato visuomenei

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Įsibėgėjant kandidatų į Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikruosius narius atrankai, aktyviausi šalies mokslininkai prisistato mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Iki šių metų gegužės pabaigos įvyks septyni renginiai – viešos diskusijos, kurių metu apie savo mokslinius darbus kalbės beveik 50 iškeltų kandidatų.

„Būti išrinktam Mokslų akademijos nariu – ne tik didelis pripažinimas, bet ir atsakomybė. Ne veltui kiekvieno kandidato klausiama, kaip stengsitės, kad mokslo vaisiai padėtų kasdienybėje? Ko imsitės? Kokie nauji Lietuvos mokslininkų pasiekimai gali virsti gamybos proveržiais? Kokia Lietuva galėtų būti po 20 ar 50 metų?“, – kalbėjo LMA Organizacinio skyriaus vadovas dr. Andrius Bernotas. 

Pasak jo, norint atsakyti į šiuos klausimus būtina sutelkti kūrybines, ūkines ir kitas pajėgas, suformuluoti tikslus, metodus, numatyti konkrečius veiksmus. Tokias galimybes suteikia buvimas LMA tikruoju nariu.

Atranka į LMA tikruosius narius prasidėjo šių metų kovo mėnesį, kai buvo galima kelti kandidatus į 19 laisvų tikrųjų narių vietų. Kiekvienas iš 5 LMA mokslų skyrių sudarė ekspertų komisiją pasiūlytų kandidatų veiklai aptarti ir organizuoja viešus mokslininkų darbų pristatymus.

Numatyti 7 vieši renginiai: po du – Technikos mokslų, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių kandidatų pranešimams, po vieną – Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių kandidatų pranešimams. Renginių grafiką galite rasti Mokslų akademijos interneto tinklalapyje lma.lt

Išklausius viešus kandidatų į LMA tikruosius narius pranešimus ir įvykus rinkimams LMA mokslų skyriuose, LMA galutinai išsirinks savo narius visuotiniame susirinkime šių metų rugsėjo mėnesį.

Pagal LMA statutą Mokslų akademija gali turėti iki 120 tikrųjų narių. 2012 m. rudenį visuotiniame susirinkime buvo išrinkta 14 naujų tikrųjų narių.

Kandidatų į LMA tikruosius narius viešinimas vykdomas pagal projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Stiprės Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimas švietimo, mokslo, technologijų ir inovacijų srityse

Vyriausybė patvirtino du tarpvyriausybinius Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Moldovos Respublikos Vyriausybės susitarimus: dėl bendradarbiavimo švietimo, mokslo, technologijų ir inovacijų srityse bei dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu pripažinimo. skaityti »

Lietuvos edukologijos universitetas parodoje „Studijos 2014“

Vasario 6–8 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks XII tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda „Studijos 2014“. Ji skirta abiturientams, kurie kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo, kur mokytis. skaityti »

Karjeros ekspertė: „Karjeros pasirinkimas – visą gyvenimą trunkantis sprendimas“

Didžiausia visų vaikų svajonė – užaugti. „Kai būsiu didelis, vairuosiu autobusą“, – sako penkerių metukų pyplys ir nė neįtaria, kad jis jau pradeda rinktis profesiją. Karjeros klausimas, vienokia ar kitokia forma, žmones lydi visą gyvenimą. skaityti »

Parodos „Studijos 2014” lankytojus pasitiks būrys robotų

Rytoj Vilniuje prasidėsianti tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda „Studijos 2014” moksleivius trauks ne tik pasakojimais apie studijų programas, bet ir suteiks galimybę pamatyti praktinę jų pusę. skaityti »

VGTU profesoriui skirta Lietuvos mokslo premija

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Tiltų ir specialiųjų statinių katedros vedėjui habil. dr. prof. Gintariui Kaklauskui skirta Lietuvos mokslų akademijos įsteigta 2013 metų Lietuvos mokslo premija. skaityti »

Abiturientų skaičiui mažėjant lėšos studijoms nemažinamos, didinamas tikslinis studijų finansavimas

Skirstant lėšas priėmimui į aukštąsias mokyklas numatoma finansavimą studijoms proporcingai didinti: nors abiturientų mažėja 5 proc., valstybės studijoms skiriamą lėšų sumą siūloma išlaikyti tokią pat kaip pernai. skaityti »

Parodoje „Studijos 2014“ abiturientai egzaminuos aukštąsias mokyklas

Tarptautinėje žinių ir išsilavinimo parodoje „Studijos 2014“ - išskirtinė galimybė zonoje 3K abiturientams susitikti ir prie kavos puodelio pasikalbėti su universitetų vadovais, dėstytojais, studentais. skaityti »

VU parodoje „Studijos 2014“

Vasario 6–8 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks XII paroda „Studijos 2014“. Joje kartu su 193 mokymo organizacijomis iš 13 šalių dalyvaus ir Vilniaus universitetas. skaityti »

NASA erdvėlaivyje – KTU mokslininkų sukurtas astronautų smegenų diagnostikos aparatas

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų sukurta technika užkariauja kosmosą. skaityti »

„Thermo Fisher Scientific“ ir VU atstovai aplankė besikuriantį Gyvybės mokslų centrą

Sausio 30 d. Vilniaus universitete susitiko VU ir „Thermo Fisher Scientific“ atstovai. skaityti »