Kandidatai į LMA tikruosius narius prisistato visuomenei

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Įsibėgėjant kandidatų į Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikruosius narius atrankai, aktyviausi šalies mokslininkai prisistato mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Iki šių metų gegužės pabaigos įvyks septyni renginiai – viešos diskusijos, kurių metu apie savo mokslinius darbus kalbės beveik 50 iškeltų kandidatų.

„Būti išrinktam Mokslų akademijos nariu – ne tik didelis pripažinimas, bet ir atsakomybė. Ne veltui kiekvieno kandidato klausiama, kaip stengsitės, kad mokslo vaisiai padėtų kasdienybėje? Ko imsitės? Kokie nauji Lietuvos mokslininkų pasiekimai gali virsti gamybos proveržiais? Kokia Lietuva galėtų būti po 20 ar 50 metų?“, – kalbėjo LMA Organizacinio skyriaus vadovas dr. Andrius Bernotas. 

Pasak jo, norint atsakyti į šiuos klausimus būtina sutelkti kūrybines, ūkines ir kitas pajėgas, suformuluoti tikslus, metodus, numatyti konkrečius veiksmus. Tokias galimybes suteikia buvimas LMA tikruoju nariu.

Atranka į LMA tikruosius narius prasidėjo šių metų kovo mėnesį, kai buvo galima kelti kandidatus į 19 laisvų tikrųjų narių vietų. Kiekvienas iš 5 LMA mokslų skyrių sudarė ekspertų komisiją pasiūlytų kandidatų veiklai aptarti ir organizuoja viešus mokslininkų darbų pristatymus.

Numatyti 7 vieši renginiai: po du – Technikos mokslų, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių kandidatų pranešimams, po vieną – Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių kandidatų pranešimams. Renginių grafiką galite rasti Mokslų akademijos interneto tinklalapyje lma.lt

Išklausius viešus kandidatų į LMA tikruosius narius pranešimus ir įvykus rinkimams LMA mokslų skyriuose, LMA galutinai išsirinks savo narius visuotiniame susirinkime šių metų rugsėjo mėnesį.

Pagal LMA statutą Mokslų akademija gali turėti iki 120 tikrųjų narių. 2012 m. rudenį visuotiniame susirinkime buvo išrinkta 14 naujų tikrųjų narių.

Kandidatų į LMA tikruosius narius viešinimas vykdomas pagal projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VGTU bendradarbiaus su Liublianos universitetu

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pasirašė dvišalę bendradarbiavimo sutartį su didžiausia Slovėnijos aukštąja mokykla – Liublianos universitetu. skaityti »

Patvirtinta Valstybinė švietimo 2013–2022 metų strategija

Seimas plenariniame posėdyje priėmė patvirtino Valstybinę švietimo 2013–2022 metų strategiją, kuria siekiama reaguoti į dabartines pedagoginės bendruomenės aktualijas, spręsti švietimo srities problemas. skaityti »

Lietuvos studentai dėl darbo keistų gyvenamąją vietą

Dėl gerų darbinės karjeros perspektyvų ir atlyginimo, Lietuvos studentai ryžtųsi keisti gyvenamąją vietą. Tai atskleidė Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų atliktas tyrimas „Akademinio jaunimo judumas darbo tikslais“. skaityti »

Klaipėdos universitetas kurs jungtinę magistrantūros studijų programą su JAV universitetu

Klaipėdos universitetas glaudžiai bendradarbiauja su Valdosta valstybiniu universitetu (JAV). Vakar Socialinių mokslų fakultete lankėsi šio universiteto atstovai – profesorius Frank Anthony Barnas ir „Žiniasklaidos“ (Mass Media) studijų programos vadovė profesorė Marie Elliot. skaityti »

Rektorių konferencijos prezidentu perrinktas KTU rektorius Petras Baršauskas

Baigiamajame II-ojo pusmečio Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdyje buvo išrinktas naujasis LURK prezidentas. skaityti »

Į studijas ir kursus Lietuvos edukologijos universitete BC atstovams norisi grįžti

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) viešėję užsienyje veikiančių Baltistikos centrų atstovai sėkmingai grįžo namo. Gruodžio 8–15 d. universitete lankėsi ir intensyvių lietuvių kalbos paskaitų klausėsi net 45 studentai iš Baltarusijos, Čekijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Švedijos universitetų. skaityti »

Į pirmą posėdį susirinko atsinaujinusi Aukštojo mokslo taryba

Aukštojo mokslo tarybos narius pasveikino švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis. Ministras pabrėžė, kad kitais metais priėmus naujas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas Aukštojo mokslo tarybos funkcijos keisis. skaityti »

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariams pristatyti aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo rezultatai

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas gruodžio 18 d., trečiadienio, posėdyje svarstė klausimą dėl Lietuvos aukštojo mokslo tarptautiškumo. skaityti »

Planšetiniai kompiuteriai leis mokytis dar moderniau

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija šalyje jau seniai žinoma kaip mokymo įstaiga, kuri žinias perduoda išnaudodama moderniausias technologijas. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis dalyvavo naujosios ES mokslo ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ pristatyme Sorbonos universitete

Gruodžio 16 d. Sorbonos universitete Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis kartu su Europos Komisijos švietimo ir mokslo komisarėmis Androula Vassiliou ir Maire Geoghegan-Quinn bei Prancūzijos Aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų ministre Genevieve Fioraso oficialiai paskelbė naujosios ES programos „Horizontas 2020” startą. skaityti »