Kandidatai į LMA tikruosius narius prisistato visuomenei

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Įsibėgėjant kandidatų į Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikruosius narius atrankai, aktyviausi šalies mokslininkai prisistato mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Iki šių metų gegužės pabaigos įvyks septyni renginiai – viešos diskusijos, kurių metu apie savo mokslinius darbus kalbės beveik 50 iškeltų kandidatų.

„Būti išrinktam Mokslų akademijos nariu – ne tik didelis pripažinimas, bet ir atsakomybė. Ne veltui kiekvieno kandidato klausiama, kaip stengsitės, kad mokslo vaisiai padėtų kasdienybėje? Ko imsitės? Kokie nauji Lietuvos mokslininkų pasiekimai gali virsti gamybos proveržiais? Kokia Lietuva galėtų būti po 20 ar 50 metų?“, – kalbėjo LMA Organizacinio skyriaus vadovas dr. Andrius Bernotas. 

Pasak jo, norint atsakyti į šiuos klausimus būtina sutelkti kūrybines, ūkines ir kitas pajėgas, suformuluoti tikslus, metodus, numatyti konkrečius veiksmus. Tokias galimybes suteikia buvimas LMA tikruoju nariu.

Atranka į LMA tikruosius narius prasidėjo šių metų kovo mėnesį, kai buvo galima kelti kandidatus į 19 laisvų tikrųjų narių vietų. Kiekvienas iš 5 LMA mokslų skyrių sudarė ekspertų komisiją pasiūlytų kandidatų veiklai aptarti ir organizuoja viešus mokslininkų darbų pristatymus.

Numatyti 7 vieši renginiai: po du – Technikos mokslų, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių kandidatų pranešimams, po vieną – Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių kandidatų pranešimams. Renginių grafiką galite rasti Mokslų akademijos interneto tinklalapyje lma.lt

Išklausius viešus kandidatų į LMA tikruosius narius pranešimus ir įvykus rinkimams LMA mokslų skyriuose, LMA galutinai išsirinks savo narius visuotiniame susirinkime šių metų rugsėjo mėnesį.

Pagal LMA statutą Mokslų akademija gali turėti iki 120 tikrųjų narių. 2012 m. rudenį visuotiniame susirinkime buvo išrinkta 14 naujų tikrųjų narių.

Kandidatų į LMA tikruosius narius viešinimas vykdomas pagal projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

„Lituanica SAT–1“ kūrėjai pradėjo susitikimus su moksleiviais Lietuvos mokyklose

Likus vos kelioms dienoms iki raketos su pirmuoju lietuvišku palydovu „Lituanica SAT–1“ paleidimo į kosmosą, jo kūrėjai lankosi įvairiose Lietuvos mokyklose, kur supažindina vaikus su istorine palydovo misija ir siekia paskatinti juos domėtis tiksliaisiais mokslais ir kosmoso tyrimais apskritai. skaityti »

Vilniuje prasidėjo švietimo paroda „Mokykla“

Gruodžio 6 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis Litexpo parodų ir kongresų centre (Laisvės pr. 5, Vilnius) atidarė trečiąją nacionalinę švietimo parodą „Mokykla 2013“. skaityti »

Tarp paklausiausių šiame amžiuje – IT specialybės

Šiemet technologijos mokslus pasirinko 14, 5 proc. abiturientų (t. y. 2,5 proc. daugiau nei 2011 m.), fizinių mokslų – 7,5 proc. (0, 5 proc. daugiau), biomedicinos – 19, 9 proc. (3,9 proc. daugiau). Prognozuojama, kad šie skaičiai ir toliau augs, nors kol kas mūsų šalyje vis dar populiariausi sociainiai mokslai (juos rinkosi 44, 5 proc. jaunuolių). skaityti »

Interneto inžinerijos studijos – atsakas į sparčiai augančius IT rinkos poreikius

Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU) startuoja nauja bakalauro studijų programa – Interneto inžinerija. Tai informatikos krypties pirmos pakopos studijos, skirtos visiems besidomintiems naujausiomis informacinių ir ryšio technologijomis bei suvokiantiems jų svarbą šiuolaikinėje ekonomikoje. skaityti »

Studentų sukurtą elektromobilį galima įkrauti vos per 3 valandas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų grupė sukūrė unikalų vienvietį elektromobilį, pretenduojantį užpildyti rinkoje esantį atotrūkį tarp dviračio ir automobilio. skaityti »

Britų švietimo konsultantai: naujosios technologijos mokinį paverčia mokytoju

Kol lietuviai mokytojai stengiasi priversti mokinukus „kalti“ mokyklų programose numatytą medžiagą, švietimo specialistai iš Jungtinės Karalystės sako, kad mokiniai patys turėtų būti sau mokytojai, o mokytojai – tik asmenys, įvertinantys moksleivių silpnąsias bei stipriąsias puses ir padedantys jas ugdyti. skaityti »

Klaipėdos universiteto robotų konstruotojai – vėl geriausi

Klaipėdos universiteto (KU) robotų konstruotojų klubas „Klaipėda University Robotics Club“ savaitgalį puikiai pasirodė Estijoje vykusiose „Robotex 2013“ varžybose. skaityti »

Studentai jau pasirašė paskolų sutartis

Nuo 2013 m. spalio 17 d. iki lapkričio 14 d. studentai galėjo pasirašyti valstybės remiamų paskolų sutartis viename iš atrinktų bankų ir valstybės paskolų sutartis Valstybiniame studijų fonde (VSF). skaityti »

Įteiktos Mokslo premijos užsienio lietuviams

Švietimo ir mokslo ministerijoje įteiktos Mokslo premijos lietuvių kilmės užsienyje gyvenantiems mokslininkams. skaityti »

Minima Tarptautinė studentų diena

Lapkričio 17 dieną studentai vadina „profesine švente“, tą dieną minima Tarptautinė studentų diena. skaityti »