Kandidatai į LMA tikruosius narius prisistato visuomenei

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Įsibėgėjant kandidatų į Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikruosius narius atrankai, aktyviausi šalies mokslininkai prisistato mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Iki šių metų gegužės pabaigos įvyks septyni renginiai – viešos diskusijos, kurių metu apie savo mokslinius darbus kalbės beveik 50 iškeltų kandidatų.

„Būti išrinktam Mokslų akademijos nariu – ne tik didelis pripažinimas, bet ir atsakomybė. Ne veltui kiekvieno kandidato klausiama, kaip stengsitės, kad mokslo vaisiai padėtų kasdienybėje? Ko imsitės? Kokie nauji Lietuvos mokslininkų pasiekimai gali virsti gamybos proveržiais? Kokia Lietuva galėtų būti po 20 ar 50 metų?“, – kalbėjo LMA Organizacinio skyriaus vadovas dr. Andrius Bernotas. 

Pasak jo, norint atsakyti į šiuos klausimus būtina sutelkti kūrybines, ūkines ir kitas pajėgas, suformuluoti tikslus, metodus, numatyti konkrečius veiksmus. Tokias galimybes suteikia buvimas LMA tikruoju nariu.

Atranka į LMA tikruosius narius prasidėjo šių metų kovo mėnesį, kai buvo galima kelti kandidatus į 19 laisvų tikrųjų narių vietų. Kiekvienas iš 5 LMA mokslų skyrių sudarė ekspertų komisiją pasiūlytų kandidatų veiklai aptarti ir organizuoja viešus mokslininkų darbų pristatymus.

Numatyti 7 vieši renginiai: po du – Technikos mokslų, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių kandidatų pranešimams, po vieną – Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių kandidatų pranešimams. Renginių grafiką galite rasti Mokslų akademijos interneto tinklalapyje lma.lt

Išklausius viešus kandidatų į LMA tikruosius narius pranešimus ir įvykus rinkimams LMA mokslų skyriuose, LMA galutinai išsirinks savo narius visuotiniame susirinkime šių metų rugsėjo mėnesį.

Pagal LMA statutą Mokslų akademija gali turėti iki 120 tikrųjų narių. 2012 m. rudenį visuotiniame susirinkime buvo išrinkta 14 naujų tikrųjų narių.

Kandidatų į LMA tikruosius narius viešinimas vykdomas pagal projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

ICT2013 Lietuvos moksleiviams: IT padės susikurti sėkmingą karjerą

Vilniuje vykstant didžiausiam Europos informacinių ir ryšių technologijų renginiui ICT2013, Lietuvos moksleiviai domėsis, kaip pasitelkę šias technologijas galėtų susikurti savo karjerą. skaityti »

Studentai priėmė rezoliuciją dėl akademinio sąžiningumo

Spalio 11–13 d. Klaipėdoje vyko Šiaurės šalių studentų sąjungų susitikimas (Nordic Organisational Meeting – NOM). 30 studentų atstovų, Europos studentų sąjungos atstovai ir aukštojo mokslo ekspertai diskutavo apie akademinio sąžiningumo svarbą ir užtikrinimą švietimo sistemoje. skaityti »

VU perduota 80 tūkst. Lt vertės kompiuterinė įranga palengvins studijas neįgaliesiems

Vilniaus universitetui perduota neįgaliesiems pritaikyta kompiuterinė įranga. Tikimasi, kad ji palengvins mokymosi procesą regėjimo negalią turintiems studentams. Kompiuterinės įrangos vertė yra daugiau nei 80 tūkst. litų. skaityti »

Lietuvoje aptariamos Europos aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo aktualijos

Vakar Vilniuje susirinkę daugiau nei 100 Europos aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo agentūrų atstovų pradėjo dvi dienas truksiančias diskusijas apie europinių nuostatų ir gairių, skirtų aukštojo mokslo kokybei užtikrinti, pakeitimus, apie kokybės agentūrų rinką Europoje. skaityti »

Amerikos inžinierių sąjunga apdovanojo VGTU mokslininkus

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkams Amerikos civilinės inžinerijos sąjunga (American Society of Civil Engineers, ASCE) įteikė 2013 metų Moisseiff Award apdovanojimą už geriausią ASCE žurnaluose paskelbtą mokslo straipsnį. skaityti »

Vilniuje vyksta mokytojų metodinės dienos

Šių metų spalio 28–30 d. vyksta metodinės dienos bendrojo ugdymo mokyklų pedagogams. Ugdymo plėtotės centro renginyje Europos švietimo bendruomenei aktualias temas pristatys švietimo ekspertai iš Lietuvos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos. skaityti »

Studentai: finansavimą reikia didinti, o ne perskirstyti

Lietuvos studentų sąjunga kartu su Vilniaus universiteto Studentų atstovybe (VU SA), atkreipdamos dėmesį į spaudoje pasirodžius Švietimo ir mokslo viceministro Rimanto Vaitkaus pasisakymus, primena, kad studentams reikia ne „kosmetinio“ aukštojo mokslo sistemos pagražinimo, bet realių sprendimų, užtikrinančių studijų kokybės gerinimą. skaityti »

Leidyklos „Technika“ darbuotojai gyventojus supažindina su elektroninėmis knygomis

VGTU leidyklos „Technika“ Elektroninės leidybos skyriaus darbuotojai, kartu su Utenos A. ir M. Miškinių viešąja biblioteka pradėjo vykdyti projektą „Efektyvus technologijų naudojimas: neatrastos galimybės mokymuisi, laisvalaikiui ir kūrybai“. skaityti »

Pirmasis Lietuvos palydovas „LitSat-1“ jau pasiekė NASA bandymų centrą

Praėjusią savaitę išsiųstas Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos kosmoso asociacijos sukurtas pirmasis Lietuvos kosminis palydovas „LitSat-1” sėkmingai praėjo specialią Jungtinių Amerikos Valstijų muitinės patikrą ir jau pasiekė Hiustoną. Čia, Johnons Space centre, „LitSat-1” tinkamumą skrydžiui tikrins NASA Tarptautinės kosminės stoties krovinių saugumo komisija. skaityti »

Paroda „Moderni mokykla 2013“ kviečia išmėginti naujoves

Spalio 28–29 d. pirmą kartą Lietuvoje organizuojama paroda „Moderni mokykla“. Jos metu rengiamas seminarų ciklas pedagogams aktualiomis temomis, pristatomos mokymo procesą palengvinančios technologinės ir technikos naujovės. Vilniuje, Balsių pagrindinėje mokykloje, vyksiančiame renginyje bus surengta daugiau kaip 30 seminarų. skaityti »