Kandidatai į LMA tikruosius narius prisistato visuomenei

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Įsibėgėjant kandidatų į Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikruosius narius atrankai, aktyviausi šalies mokslininkai prisistato mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Iki šių metų gegužės pabaigos įvyks septyni renginiai – viešos diskusijos, kurių metu apie savo mokslinius darbus kalbės beveik 50 iškeltų kandidatų.

„Būti išrinktam Mokslų akademijos nariu – ne tik didelis pripažinimas, bet ir atsakomybė. Ne veltui kiekvieno kandidato klausiama, kaip stengsitės, kad mokslo vaisiai padėtų kasdienybėje? Ko imsitės? Kokie nauji Lietuvos mokslininkų pasiekimai gali virsti gamybos proveržiais? Kokia Lietuva galėtų būti po 20 ar 50 metų?“, – kalbėjo LMA Organizacinio skyriaus vadovas dr. Andrius Bernotas. 

Pasak jo, norint atsakyti į šiuos klausimus būtina sutelkti kūrybines, ūkines ir kitas pajėgas, suformuluoti tikslus, metodus, numatyti konkrečius veiksmus. Tokias galimybes suteikia buvimas LMA tikruoju nariu.

Atranka į LMA tikruosius narius prasidėjo šių metų kovo mėnesį, kai buvo galima kelti kandidatus į 19 laisvų tikrųjų narių vietų. Kiekvienas iš 5 LMA mokslų skyrių sudarė ekspertų komisiją pasiūlytų kandidatų veiklai aptarti ir organizuoja viešus mokslininkų darbų pristatymus.

Numatyti 7 vieši renginiai: po du – Technikos mokslų, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių kandidatų pranešimams, po vieną – Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių kandidatų pranešimams. Renginių grafiką galite rasti Mokslų akademijos interneto tinklalapyje lma.lt

Išklausius viešus kandidatų į LMA tikruosius narius pranešimus ir įvykus rinkimams LMA mokslų skyriuose, LMA galutinai išsirinks savo narius visuotiniame susirinkime šių metų rugsėjo mėnesį.

Pagal LMA statutą Mokslų akademija gali turėti iki 120 tikrųjų narių. 2012 m. rudenį visuotiniame susirinkime buvo išrinkta 14 naujų tikrųjų narių.

Kandidatų į LMA tikruosius narius viešinimas vykdomas pagal projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Duris atvėrė atnaujinta didžiausia VGTU fakultetinė skaitykla

Nuo šiol visos VGTU bibliotekos fakultetinės skaityklos lankytojų lauks atsinaujinusios. Paskutinioji atnaujinta skaitykla – Architektūros fakultete. Jai skirtos ne tik senosios skaityklos patalpos, bet ir šalia esanti ekspozicijų salė. Tad naujosios skaityklos plotas padidėjo dvigubai. skaityti »

Sėkmingiau įsidarbina technologinių ir socialinių mokslų žinias derinantys specialistai

Šiuo metu paklausiausi įvairaus lygio vadovai ir vadybininkai, kurie turi ir solidžių informacinių technologijų, ir inžinerinių-techninių žinių, šių darbo vietų skaičius ir toliau augs, sako ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa. skaityti »

Visuomenė turėjo unikalią galimybę išvysti VU palydovą „LituanicaSAT-1“

Spalio 3 dieną pirmą kartą viešai pademonstruotas lietuvių palydovas „LituanicaSAT-1“. VU Matematikos ir informatikos fakultete įrengtoje laboratorijoje esantis palydovas jau šį mėnesį bus išsiųstas į JAV, kur gruodžio 8 d. iš Volopo salos skrydžių centro bus paleistas į kosmosą. skaityti »

Vilniuje vyksta tarptautinės universitetų asociacijos „Prime Networking“ generalinė asamblėja

Į Vilnių atvyko 19 universitetų atstovai iš Europos, Kolumbijos bei JAV. Spalio 1–4 dienomis jie dalyvauja asociacijos „Prime Networking“ generalinėje asamblėjoje ir aptaria tolesnius tarptautinių mokslinių tyrimų, studijų bei studentų projektų skatinimo planus. skaityti »

Mokslo ir verslo bendradarbiavimas: Lietuvos ir JAV patirtis

Lietuvoje lankosi Lietuvos mokslo ambasadorius JAV, Masačusetso technologijų instituto Architektūros katedros profesorius Gediminas Urbonas – menininkas ir dėstytojas, įkūręs tarpdisciplininę tyrimų programą, tarptautinio pripažinimo susilaukęs dėl savo socialiai interaktyvių, tarpdisciplininių projektų. skaityti »

Lietuvos moksleiviai gaus vertingų teisinių žinių

Europos studentų teisininkų asociacijos Lietuvos nacionalinė grupė ELSA Lietuva ir Teisingumo ministerija kviečia teisės problemomis besidominčius vyresniųjų klasių moksleivius didžiuosiuose miestuose į paskaitas, kurių metu bus sudaryta galimybė susipažinti su atskirų teisės šakų pagrindais. skaityti »

Devintoji „Tyrėjų naktis“ ypač traukė mažuosius smalsuolius

Šiųmetė „Tyrėjų naktis“ ypač traukė dalyvauti pačius jauniausius mokslo entuziastus – vaikus ir paauglius. Anot renginio organizatorių, mažuosius smalsuolius lydėję tėvai ypač pasigenda tokio pobūdžio renginių jų atžaloms, o patys vaikai itin entuziastingai kibo bandyti mokslo atradimus. skaityti »

Spalio 1 – lietuviškos gimnazijos gimtadienis

Pirmoji Lietuvos švietimo istorijoje lietuviška gimnazija atidaryta 1915 m. spalio 1 dieną Panevėžyje. skaityti »

VDU – 39-as Europoje pagal priimtus „Erasmus“ studentus

VDU pateko tarp 40 aukštojo mokslo institucijų, priimančių daugiausiai mainų programos „Erasmus“ studentų. skaityti »

Studentui išmanusis įrenginys svarbesnis už sąsiuvinį ir rašiklį

TNS Lietuvoje atlikto „Mobile Life“ tyrimas rodo, kad apie pusę 15–29 metų mieste gyvenančių jaunuolių kone kiekvienais metais atnaujina savo IT prietaisus. skaityti »