Kandidatai į LMA tikruosius narius prisistato visuomenei

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Įsibėgėjant kandidatų į Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikruosius narius atrankai, aktyviausi šalies mokslininkai prisistato mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Iki šių metų gegužės pabaigos įvyks septyni renginiai – viešos diskusijos, kurių metu apie savo mokslinius darbus kalbės beveik 50 iškeltų kandidatų.

„Būti išrinktam Mokslų akademijos nariu – ne tik didelis pripažinimas, bet ir atsakomybė. Ne veltui kiekvieno kandidato klausiama, kaip stengsitės, kad mokslo vaisiai padėtų kasdienybėje? Ko imsitės? Kokie nauji Lietuvos mokslininkų pasiekimai gali virsti gamybos proveržiais? Kokia Lietuva galėtų būti po 20 ar 50 metų?“, – kalbėjo LMA Organizacinio skyriaus vadovas dr. Andrius Bernotas. 

Pasak jo, norint atsakyti į šiuos klausimus būtina sutelkti kūrybines, ūkines ir kitas pajėgas, suformuluoti tikslus, metodus, numatyti konkrečius veiksmus. Tokias galimybes suteikia buvimas LMA tikruoju nariu.

Atranka į LMA tikruosius narius prasidėjo šių metų kovo mėnesį, kai buvo galima kelti kandidatus į 19 laisvų tikrųjų narių vietų. Kiekvienas iš 5 LMA mokslų skyrių sudarė ekspertų komisiją pasiūlytų kandidatų veiklai aptarti ir organizuoja viešus mokslininkų darbų pristatymus.

Numatyti 7 vieši renginiai: po du – Technikos mokslų, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių kandidatų pranešimams, po vieną – Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių kandidatų pranešimams. Renginių grafiką galite rasti Mokslų akademijos interneto tinklalapyje lma.lt

Išklausius viešus kandidatų į LMA tikruosius narius pranešimus ir įvykus rinkimams LMA mokslų skyriuose, LMA galutinai išsirinks savo narius visuotiniame susirinkime šių metų rugsėjo mėnesį.

Pagal LMA statutą Mokslų akademija gali turėti iki 120 tikrųjų narių. 2012 m. rudenį visuotiniame susirinkime buvo išrinkta 14 naujų tikrųjų narių.

Kandidatų į LMA tikruosius narius viešinimas vykdomas pagal projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Jubiliejinis „Erdvėlaivis Žemė“ stebins išskirtiniais renginiais

Rugsėjo 10–19 dienomis Lietuvoje jau dešimtą kartą vyks nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Visi norintys galės rinktis iš daugiau kaip 250 nemokamų renginių mokyklose, universitetuose, geriausiose šalies laboratorijose, miestų aikštėse. skaityti »

Pasauliniame aukštųjų mokyklų reitinge – net keturi Lietuvos universitetai

Rugsėjo 10 dieną paskelbtame tarptautiniame universitetų reitinge „2013–2014 QS World University Rankings” tarp geriausių pasaulio universitetų pateko ir 4 Lietuvos aukštosios mokyklos: Vilniaus universitetas (VU), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Kauno technologijos universitetas (KTU). skaityti »

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto plėtrą paspartins naujas strateginis investuotojas

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto steigėjas ir pagrindinis akcininkas BI Norwegian Business School pranešė pasiekęs savo tikslą. ISM tapo vienu geriausių šalies verslo universitetų bei lygiateisiu tarptautinės aukštojo mokslo bendruomenės nariu. skaityti »

Gauk žaidimizacijos sertifikatą

Gabe Zichermann – vienas iš pagrindinių žaidimizacijos ekspertų, gamification.co įkūrėjas, trijų knygų autorius, „GSummit“ valdybos narys. Jis kartu su „Udemy“ organizacija (mokymų kursai elektroninėje erdvėje) sukūrė dviejų lygių visiškai naują žaidimizacijos kursą, kuris moko žaidimizacijos pagrindų ir įtraukimo (angl. engagement). skaityti »

Studentams – verslumo ir inovacijų vadybos patirtis tiesiogiai iš JAV

Rugsėjo mėnesį Kauno technologijos universitete pradedamas naujas inžinerinių ir fundamentaliųjų mokslų studentams skirtas kursas „Technologinė antreprenerystė“. Šiame kurse verslumo, įmonių ir inovacijų vadybos patirtimi dalysis pasaulinio garso ekspertai, atvykę tiesiogiai iš JAV, taip pat KTU mokslininkai, kurie šią vasarą sėmėsi naujausių žinių Silicio slėnyje ir Stanfordo universitete. skaityti »

Minima Tarptautinė raštingumo diena

Rugsėjo 8–oji – Tarptautinė raštingumo diena, kurią Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) mini jau daugiau nei 40 metų. skaityti »

Studentai kviečiami į simuliaciją apie ES energetiką

Rugsėjo 19 d. VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, II a.) 9.30 val. vyks susitikimas su Lietuvos ir užsienio energetikos politikos ekspertais bei simuliacija tema „Europos Sąjungos energetika: saugumas vienovėje“. skaityti »

Tarp moksleivio pirkinių – ir plunksnakotis, ir planšetinis kompiuteris

Prasidėjus naujiems mokslo metams moksleiviai ir jų tėveliai apgulė raštinės reikmenų skyrius ir parduotuves. skaityti »

Geriausi rytų kaimynystės šalių studentai kviečiami studijuoti Lietuvoje

Lietuvos respublikos švietimo ir mokslo ministerija nuo 2012 metų skiria valstybines stipendijas Ukrainos, Gruzijos, Armėnijos, Baltarusijos, Kazachstano, Azerbaidžano studentams pilnoms magistrantūros studijoms pasirinktoje Lietuvos aukštojo mokslo institucijoje. skaityti »

Lietuvoje pirmą kartą varžysis geriausi pasaulio jaunieji astronomai

Rugsėjo 6–14 dienomis Lietuvoje vyks 18-toji tarptautinė astronomijos olimpiada. skaityti »