Kandidatai į LMA tikruosius narius prisistato visuomenei

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Įsibėgėjant kandidatų į Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikruosius narius atrankai, aktyviausi šalies mokslininkai prisistato mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Iki šių metų gegužės pabaigos įvyks septyni renginiai – viešos diskusijos, kurių metu apie savo mokslinius darbus kalbės beveik 50 iškeltų kandidatų.

„Būti išrinktam Mokslų akademijos nariu – ne tik didelis pripažinimas, bet ir atsakomybė. Ne veltui kiekvieno kandidato klausiama, kaip stengsitės, kad mokslo vaisiai padėtų kasdienybėje? Ko imsitės? Kokie nauji Lietuvos mokslininkų pasiekimai gali virsti gamybos proveržiais? Kokia Lietuva galėtų būti po 20 ar 50 metų?“, – kalbėjo LMA Organizacinio skyriaus vadovas dr. Andrius Bernotas. 

Pasak jo, norint atsakyti į šiuos klausimus būtina sutelkti kūrybines, ūkines ir kitas pajėgas, suformuluoti tikslus, metodus, numatyti konkrečius veiksmus. Tokias galimybes suteikia buvimas LMA tikruoju nariu.

Atranka į LMA tikruosius narius prasidėjo šių metų kovo mėnesį, kai buvo galima kelti kandidatus į 19 laisvų tikrųjų narių vietų. Kiekvienas iš 5 LMA mokslų skyrių sudarė ekspertų komisiją pasiūlytų kandidatų veiklai aptarti ir organizuoja viešus mokslininkų darbų pristatymus.

Numatyti 7 vieši renginiai: po du – Technikos mokslų, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių kandidatų pranešimams, po vieną – Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių kandidatų pranešimams. Renginių grafiką galite rasti Mokslų akademijos interneto tinklalapyje lma.lt

Išklausius viešus kandidatų į LMA tikruosius narius pranešimus ir įvykus rinkimams LMA mokslų skyriuose, LMA galutinai išsirinks savo narius visuotiniame susirinkime šių metų rugsėjo mėnesį.

Pagal LMA statutą Mokslų akademija gali turėti iki 120 tikrųjų narių. 2012 m. rudenį visuotiniame susirinkime buvo išrinkta 14 naujų tikrųjų narių.

Kandidatų į LMA tikruosius narius viešinimas vykdomas pagal projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Lietuvos universitetai – vieni iš tarptautiškiausių Europoje

Paskelbus naujausią „Erasmus“ statistiką paaiškėjo, kad net du Lietuvos universitetai patenka tarp 100 tarptautiškiausių universitetų Europoje pagal dėstytojų, skaičiusių paskaitas užsienio institucijose, skaičių. 24-ąją vietą užėmė Vilniaus Gedimino technikos universitetas, o 43-ioje rikiavosi Vilniaus universitetas. skaityti »

Atnaujinami VU padalinių tinklalapiai: suvienodinta struktūra ir didesnis saugumo lygis

Įsibėgėjo VU Informacinių technologijų taikymo centro (ITTC) specialistų atliekami universiteto fakultetų, centrų ir institutų reprezentacinių tinklalapių atnaujinimo darbai. skaityti »

VDU lankysis antropologas iš Oksfordo universiteto

Balandžio 17 d., trečiadienį, 13 val. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–302) vyks dr. Roberto Parkino (Oksfordo universitetas) vieša paskaita „Louis Dumont: Hierarchy and Equality in India and the West“ („Louisas Dumontas: hierarchija ir lygybė Indijoje bei Vakaruose“). skaityti »

VDU prisideda sprendžiant virtualaus mobilumo problemas

Vytauto Didžiojo universitetas, 2010 m. pirmasis Lietuvoje pradėjęs „LLP/Erasmus“ virtualaus mobilumo sesijas, toliau tęsia veiklas šioje srityje. skaityti »

Peržiūrimas Mokslo ir studijų įstatymas

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia pirmąjį darbo grupės, rengsiančios Mokslo ir studijų įstatymo pataisas, posėdį. Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio įsakymu sudaryta darbo grupė teiks siūlymus dėl 2009 m. priimto Mokslo ir studijų įstatymo tobulinimo. skaityti »

Lietuvos mokiniai jau devynioliktą kartą rungsis dailės olimpiadoje

XIX-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada šiemet pirmą kartą rengiama Vilniaus dailės akademijoje. Atrankas savo miestuose ir rajonuose laimėję 64 bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai, lydimi pedagogų, susirinks lemiamam etapui balandžio 5-6 dienomis Vilniaus dailės akademijoje. skaityti »

Valstybei būtiniems specialistams rengti – tikslinis studijų finansavimas

Vykdant valstybės užsakymą dalis studentų bus priimami į tikslines studijų vietas. Į tikslinę vietą priimtas studentas turės trejus metus atidirbti pagal įgytą specialybę, o darbdavys – prisidėti finansuojant būsimo darbuotojo studijas. skaityti »

Erdvė mokslo kūrybiškumui atsiskleisti – „Šlovės laboratorija“

Tarptautinis konkursas „Šlovės laboratorija“ ieško naujų mokslo balsų ir kviečia jaunuosius mokslininkus išmėginti jėgas konkurse. skaityti »

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras – apie tikrąją pokyčių mokyklą

2013 m. vėl atgimsianti pramonė bei paslaugų sektorius sukurs 82 proc. prognozuojamų naujų darbo vietų, o darbdaviai labiausiai ieškos kvalifikuotų specialistų – net bemaž pusė (47 proc.) steigiamų darbo vietų skiriama profesinių mokyklų absolventams, 35 proc. sudaro nekvalifikuotos darbo jėgos poreikis ir tik 18 proc. darbo vietų – asmenims, turintiems aukštąjį išsilavinimą. skaityti »

Vilniaus universitetas skelbia 2013 metų priėmimo taisykles

Vilniaus universiteto (VU) Senato komisija patvirtino 2013 metų priėmimo taisykles į pirmąją ir antrąją pakopas. Šiemet universitetas kviečia studijuoti 83 pirmosios pakopos ir 116 antrosios pakopos, tarp jų – vientisąsias teisės, medicinos ir odontologijos studijų programas. skaityti »