Kandidatai į LMA tikruosius narius prisistato visuomenei

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Įsibėgėjant kandidatų į Lietuvos mokslų akademijos (LMA) tikruosius narius atrankai, aktyviausi šalies mokslininkai prisistato mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Iki šių metų gegužės pabaigos įvyks septyni renginiai – viešos diskusijos, kurių metu apie savo mokslinius darbus kalbės beveik 50 iškeltų kandidatų.

„Būti išrinktam Mokslų akademijos nariu – ne tik didelis pripažinimas, bet ir atsakomybė. Ne veltui kiekvieno kandidato klausiama, kaip stengsitės, kad mokslo vaisiai padėtų kasdienybėje? Ko imsitės? Kokie nauji Lietuvos mokslininkų pasiekimai gali virsti gamybos proveržiais? Kokia Lietuva galėtų būti po 20 ar 50 metų?“, – kalbėjo LMA Organizacinio skyriaus vadovas dr. Andrius Bernotas. 

Pasak jo, norint atsakyti į šiuos klausimus būtina sutelkti kūrybines, ūkines ir kitas pajėgas, suformuluoti tikslus, metodus, numatyti konkrečius veiksmus. Tokias galimybes suteikia buvimas LMA tikruoju nariu.

Atranka į LMA tikruosius narius prasidėjo šių metų kovo mėnesį, kai buvo galima kelti kandidatus į 19 laisvų tikrųjų narių vietų. Kiekvienas iš 5 LMA mokslų skyrių sudarė ekspertų komisiją pasiūlytų kandidatų veiklai aptarti ir organizuoja viešus mokslininkų darbų pristatymus.

Numatyti 7 vieši renginiai: po du – Technikos mokslų, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyrių kandidatų pranešimams, po vieną – Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrių kandidatų pranešimams. Renginių grafiką galite rasti Mokslų akademijos interneto tinklalapyje lma.lt

Išklausius viešus kandidatų į LMA tikruosius narius pranešimus ir įvykus rinkimams LMA mokslų skyriuose, LMA galutinai išsirinks savo narius visuotiniame susirinkime šių metų rugsėjo mėnesį.

Pagal LMA statutą Mokslų akademija gali turėti iki 120 tikrųjų narių. 2012 m. rudenį visuotiniame susirinkime buvo išrinkta 14 naujų tikrųjų narių.

Kandidatų į LMA tikruosius narius viešinimas vykdomas pagal projektą „Lietuvos mokslo ir studijų organizacijų tematinių tinklų plėtra ir tyrėjų kompetencijų ugdymas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VGTU stiprina bendradarbiavimą su mokslininkais iš Slovėnijos

Praeitą savatę Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) lankėsi svečiai iš Liublianos universiteto (Slovėnija) profesorius Roko Žarnic ir Barbara Vodopivec. Mokslininkai atstovavo ne tik savo universitetą, bet ir Europos statybų technologinę platformą (European Construction Technology Platform – ECTP), kurios FACH (Focus Area Cultural Heritage) veiklos koordinatorius šiuo metu yra profesorius Žarnic. skaityti »

Tarptautiniai ekspertai puikiai įvertino KTU telekomunikacijų studijų programą

2012 m. gruodžio mėnesį KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakultete apsilankiusi tarptautinė ekspertų komisija Studijų kokybės vertinimo centro užsakymu atliko pirmosios pakopos telekomunikacijų studijų programos išorinį vertinimą. Telekomunikacijų studijų programa tarptautinės ekspertų komisijos akredituota maksimaliam šešerių metų laikotarpiui. skaityti »

Lietuvos pažanga inovacijų srityje – viena didžiausių ES

Lietuva, taip pat Estija ir Latvija pernai padarė didžiausią pažangą inovacijų diegimo srityje. Lietuva pirmą kartą pateko į nuosaikių novatorių grupę, iki šiol ji būdavo priskiriama prie menkų novatorių. skaityti »

Paskirta Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija

Švietimo ir mokslo ministerijos 2012 m. Vaikų literatūros premijos laureatais tapo rašytoja Vilė Vėl ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro vyriausioji bibliotekininkė Marta Rudytė. skaityti »

Kazimiero Simonavičiaus universiteto absolventai – darbdavių geidžiamiausi

Žurnalo „Veidas“ atlikto tyrimo duomenimis, tarp Kazimiero Simonavičiaus universitetą (KSU), Verslo ir vadybos akademiją (VVA) bei Lietuvos karo akademiją (LKA) baigusiųjų absolventų yra mažiausiai registruotų darbo biržoje ir per metus neįdarbintų absolventų. skaityti »

Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje – sidabro medaliai

Kovo 23 d. Liuksemburge baigėsi 11-oji Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiada. Joje lietuviai iškovojo du komandinius sidabro medalių komplektus. skaityti »

Metodinėse dienose mokytojams – geriausia Lietuvos ir pasaulio ugdymo patirtis

Šių metų kovo 25–27 dienomis „Litexpo“ rūmuose vyks pedagogams skirtos metodinės dienos, per kurias jie galės susipažinti su ugdymo naujovėmis taikant įvairius mokymo metodus, informacines technologijas, interaktyvias mokymo priemones, netradicines mokymo aplinkas. skaityti »

Kosmosas legalizavosi Mykolo Romerio universitete

Šią savaitę Mykolo Romerio universitete (MRU)rinkosi pilna auditorija entuziastingų ir inovatyvių žmonių, kurių pagrindinis tikslas buvo suvokti kosmoso verslo ir teisės santykį bei atsakyti į klausimą „Kosmoso verslas ir teisė: mistika ar realybė“? Pasak renginio organizatoriaus ir pranešėjo Tomo Ambraso, “tai precedento neturintis atvejis, neabejotinai įeisiantis į Lietuvos teisės ir Lietuvos kosmoso istoriją.“ skaityti »

2001 m. savo gyvavimą baigė kosminė stotis „Mir“

2001 m. kovo 23 d. savo gyvavimą baigė kosminė stotis „Mir“, sudegdama atmosferoje virš Ramiojo vandenyno. skaityti »

Vis daugiau abiturientų nori laikyti informacinių technologijų, gamtos mokslų egzaminus

Nacionalinis egzaminų centras apibendrino kandidatų, ketinančių laikyti brandos egzaminus, pasirinkimus. Prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 39 980 kandidatų (2012 metais – 44 852 kandidatai). skaityti »