Kaune atidaromas pirmasis sektorinis praktinio profesinio mokymo centras

Publikuota: 2012 m. kovo 16 d. penktadienis

Kovo 16 d. 11 val. Kauno statybininkų rengimo centre atidaromas modernus Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų sektorinis praktinio profesinio mokymo centras. Tai pirmasis iš 42-iejų sektorinių praktinio profesinio mokymo centrų, numatytų įkurti Lietuvoje. Naujuoju centru naudosis ne tik Kauno statybininkų rengimo centro mokiniai, bet ir iš kitų Lietuvos profesinio mokymo įstaigų atvykę jaunuoliai, universitetų, kolegijų studentai. Šiuolaikiškai įrengtos dirbtuvės bus atviros visiems asmenims, norintiems tobulinti ar įgyti staliaus, baldžiaus ar kitą panašią specialybę.

„Modernizuojamos profesinio mokymo įstaigos ir galimybė įgyti darbo rinkoje paklausią specialybę į profesines mokyklas pritraukia vis daugiau jaunuolių, – sako viceministras Vaidas Bacys. – Per pastaruosius trejus metus ypač padaugėjo stojančiųjų į profesinio mokymo įstaigas po vidurinės mokyklos baigimo: 2011 m. jų buvo pusantro karto daugiau nei prieš trejus metus. 2008 m. įstojo 5,2 tūkst. abiturientų, o pernai į profesinio mokymo įstaigas iš viso atėjo 8,2 tūkst. jaunų žmonių, jau turinčių brandos atestatus – tai sudaro apie 40 proc. visų priimtųjų“.

Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų sektorinis praktinio profesinio mokymo centras kurtas daugiau kaip dvejus metus. Kauno statybininkų rengimo centre rekonstruota ir praplėsta daugiau kaip 4 tūkst. kv. metrų dirbtuvių, įsigyta daugiau kaip 100 vienetų įrangos.
Medienos technologijų ir baldų gamybos praktinio mokymo dirbtuvių plėtra kainavo daugiau negu 8,2 mln. Lt. Įrangos įsigyta už 7,7 mln. Lt. Projektas ,,Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centras“ įgyvendintas ES struktūrinių fondų lėšomis.

Kauno statybininkų centro vadovai sako, kad dauguma įmonių jau pasigenda specialistų, mokančių dirbti su šiuolaikinėmis technologijomis medienos ir baldų pramonėje. Į Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centrą investuotos lėšos ir įsigyta pažangiausia įranga atsipirks rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus, kurių šiuo metu stinga darbo rinkoje.

Sektorinis praktinio mokymo centras – tai vienos ar kelių sričių modernia praktinio mokymo įranga aprūpinta profesinio mokymo įstaiga arba jos padalinys, teikiantis pirminio ir tęstinio praktinio profesinio mokymo paslaugas visiems Lietuvos gyventojams. Centras nėra atskiras juridinis vienetas, o tik profesinio mokymo įstaigos padalinys.

Iki 2014-ųjų metų Lietuvoje bus įrengti 42 sektoriniai praktinio mokymo centrai. Šiems centrams kurti skiriamas finansavimas sudaro daugiau nei 400,3 mln. Lt, iš kurių 340,3 mln. Lt – ES struktūrinių fondų lėšos.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »