Kaune atidaromas pirmasis sektorinis praktinio profesinio mokymo centras

Publikuota: 2012 m. kovo 16 d. penktadienis

Kovo 16 d. 11 val. Kauno statybininkų rengimo centre atidaromas modernus Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų sektorinis praktinio profesinio mokymo centras. Tai pirmasis iš 42-iejų sektorinių praktinio profesinio mokymo centrų, numatytų įkurti Lietuvoje. Naujuoju centru naudosis ne tik Kauno statybininkų rengimo centro mokiniai, bet ir iš kitų Lietuvos profesinio mokymo įstaigų atvykę jaunuoliai, universitetų, kolegijų studentai. Šiuolaikiškai įrengtos dirbtuvės bus atviros visiems asmenims, norintiems tobulinti ar įgyti staliaus, baldžiaus ar kitą panašią specialybę.

„Modernizuojamos profesinio mokymo įstaigos ir galimybė įgyti darbo rinkoje paklausią specialybę į profesines mokyklas pritraukia vis daugiau jaunuolių, – sako viceministras Vaidas Bacys. – Per pastaruosius trejus metus ypač padaugėjo stojančiųjų į profesinio mokymo įstaigas po vidurinės mokyklos baigimo: 2011 m. jų buvo pusantro karto daugiau nei prieš trejus metus. 2008 m. įstojo 5,2 tūkst. abiturientų, o pernai į profesinio mokymo įstaigas iš viso atėjo 8,2 tūkst. jaunų žmonių, jau turinčių brandos atestatus – tai sudaro apie 40 proc. visų priimtųjų“.

Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų sektorinis praktinio profesinio mokymo centras kurtas daugiau kaip dvejus metus. Kauno statybininkų rengimo centre rekonstruota ir praplėsta daugiau kaip 4 tūkst. kv. metrų dirbtuvių, įsigyta daugiau kaip 100 vienetų įrangos.
Medienos technologijų ir baldų gamybos praktinio mokymo dirbtuvių plėtra kainavo daugiau negu 8,2 mln. Lt. Įrangos įsigyta už 7,7 mln. Lt. Projektas ,,Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centras“ įgyvendintas ES struktūrinių fondų lėšomis.

Kauno statybininkų centro vadovai sako, kad dauguma įmonių jau pasigenda specialistų, mokančių dirbti su šiuolaikinėmis technologijomis medienos ir baldų pramonėje. Į Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centrą investuotos lėšos ir įsigyta pažangiausia įranga atsipirks rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus, kurių šiuo metu stinga darbo rinkoje.

Sektorinis praktinio mokymo centras – tai vienos ar kelių sričių modernia praktinio mokymo įranga aprūpinta profesinio mokymo įstaiga arba jos padalinys, teikiantis pirminio ir tęstinio praktinio profesinio mokymo paslaugas visiems Lietuvos gyventojams. Centras nėra atskiras juridinis vienetas, o tik profesinio mokymo įstaigos padalinys.

Iki 2014-ųjų metų Lietuvoje bus įrengti 42 sektoriniai praktinio mokymo centrai. Šiems centrams kurti skiriamas finansavimas sudaro daugiau nei 400,3 mln. Lt, iš kurių 340,3 mln. Lt – ES struktūrinių fondų lėšos.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »