Kaune atidaromas pirmasis sektorinis praktinio profesinio mokymo centras

Publikuota: 2012 m. kovo 16 d. penktadienis

Kovo 16 d. 11 val. Kauno statybininkų rengimo centre atidaromas modernus Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų sektorinis praktinio profesinio mokymo centras. Tai pirmasis iš 42-iejų sektorinių praktinio profesinio mokymo centrų, numatytų įkurti Lietuvoje. Naujuoju centru naudosis ne tik Kauno statybininkų rengimo centro mokiniai, bet ir iš kitų Lietuvos profesinio mokymo įstaigų atvykę jaunuoliai, universitetų, kolegijų studentai. Šiuolaikiškai įrengtos dirbtuvės bus atviros visiems asmenims, norintiems tobulinti ar įgyti staliaus, baldžiaus ar kitą panašią specialybę.

„Modernizuojamos profesinio mokymo įstaigos ir galimybė įgyti darbo rinkoje paklausią specialybę į profesines mokyklas pritraukia vis daugiau jaunuolių, – sako viceministras Vaidas Bacys. – Per pastaruosius trejus metus ypač padaugėjo stojančiųjų į profesinio mokymo įstaigas po vidurinės mokyklos baigimo: 2011 m. jų buvo pusantro karto daugiau nei prieš trejus metus. 2008 m. įstojo 5,2 tūkst. abiturientų, o pernai į profesinio mokymo įstaigas iš viso atėjo 8,2 tūkst. jaunų žmonių, jau turinčių brandos atestatus – tai sudaro apie 40 proc. visų priimtųjų“.

Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų sektorinis praktinio profesinio mokymo centras kurtas daugiau kaip dvejus metus. Kauno statybininkų rengimo centre rekonstruota ir praplėsta daugiau kaip 4 tūkst. kv. metrų dirbtuvių, įsigyta daugiau kaip 100 vienetų įrangos.
Medienos technologijų ir baldų gamybos praktinio mokymo dirbtuvių plėtra kainavo daugiau negu 8,2 mln. Lt. Įrangos įsigyta už 7,7 mln. Lt. Projektas ,,Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centras“ įgyvendintas ES struktūrinių fondų lėšomis.

Kauno statybininkų centro vadovai sako, kad dauguma įmonių jau pasigenda specialistų, mokančių dirbti su šiuolaikinėmis technologijomis medienos ir baldų pramonėje. Į Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centrą investuotos lėšos ir įsigyta pažangiausia įranga atsipirks rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus, kurių šiuo metu stinga darbo rinkoje.

Sektorinis praktinio mokymo centras – tai vienos ar kelių sričių modernia praktinio mokymo įranga aprūpinta profesinio mokymo įstaiga arba jos padalinys, teikiantis pirminio ir tęstinio praktinio profesinio mokymo paslaugas visiems Lietuvos gyventojams. Centras nėra atskiras juridinis vienetas, o tik profesinio mokymo įstaigos padalinys.

Iki 2014-ųjų metų Lietuvoje bus įrengti 42 sektoriniai praktinio mokymo centrai. Šiems centrams kurti skiriamas finansavimas sudaro daugiau nei 400,3 mln. Lt, iš kurių 340,3 mln. Lt – ES struktūrinių fondų lėšos.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »