Kauno mokytojai išbandys 3D spausdintuvą

Publikuota: 2014 m. spalio 30 d. ketvirtadienis

K12 Forumas – tai netradicinis švietimo renginys, kuriame mokytojai, švietimo inovatoriai, verslo atstovai diskutuoja apie tai, kaip turėtų atrodyti ateities mokykla, apie alternatyvius vaikų ugdymo būdus, inovatyvių technologijų vietą šiuolaikiniame ugdymo procese.

Renginio metu mokytojai turi galimybę susipažinti su įvairiomis specialiai mokykloms skirtomis technologijomis: chemijos, fizikos, biologijos laboratorijomis, interaktyviosiomis lentomis, automatinėmis staklėmis. Vienas iš įdomiausių eksponatų – 3D spausdintuvas.

Šiuo spausdintuvu iš plastiko galima išspausdinti beveik bet kokio daikto modelį, pavyzdžiui, miniatiūrinį namą. Spausdinimas būtų smagi, bet ne itin naudinga pramoga, jei pirmiausia spausdinimo objekto nereikėtų susiprojektuoti. Taigi prieš paleisdami spausdintuvą mokiniai turi pasidomėti daugybe dalykų: matematika, fizika, inžinerija, programavimu. Pasak pedagogų, kai domimasi tikslingai, kai teorinės žinios pritaikomos praktikoje, jų vertė nepalyginamai didesnė nei iškaltų taisyklių.

Vienas iš K12 Forumo organizatorių Mindaugas Pozingis, BMK verslo vystymo vadovas, papasakojo įkvepiančią istoriją, kaip moksleivio eksperimentai su 3D spausdintuvu virto verslu. Vienas JAV devintokas sumanė mokykloje buvusiu 3D spausdintuvu išsispausdinti sau telefono nugarėlę. Matyt, gydytojo tėvo paragintas, beprojektuodamas nugarėlę vaikinas sumąstė ją patobulinti – integruoti į ją miniatiūrinį stetoskopą – prietaisą širdies dūžiams matuoti. Tada sukūrė specialią programėlę telefonui ir taip atsirado unikalus produktas – telefonas-stetoskopas. Priglaudus šį telefoną prie širdies galima klausytis jos skleidžiamo garso, ekrane matyti širdies darbo diagramą, matavimo duomenis išsaugoti ir išsiųsti, pavyzdžiui, gydytojui. Telefonas netgi įspėja, jei širdies darbas neatitinka normų ir reikia kreiptis į medikus.

Iš štai dabar vaikinas, kuriam šiandien yra septyniolika metų, ne tik sėkmingai pardavinėja savo telefonus-stetoskopus JAV, bet ir eksportuoja į užsienį. Jų galima įsigyti interneto parduotuvėje stethio.com.      

Išlaikyti vaikų dėmesį, susidomėjimą dėstomu dalyku šiandien yra nelengva užduotis mokytojams. Technologijos, suteikiančios galimybę praktiškai pritaikyti žinias, pamatyti, kaip jas galima prasmingai panaudoti, skatina vaikų sąmoningą domėjimąsi, įsitraukimą, motyvuoja mokytis.

K12 Forume pranešimus skaitys Gražvydas Kazakevičius, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktorius, doc. dr. Jurgita Šiugždinienė, Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanė, doc. Eugenijus Jurkonis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto 3D specializacijos vadovas, Rolanda Šliažienė, Babilono jaunimo centro direktorė, ir kt. Tačiau pagrindiniais konferencijos kalbėtojais taps patys mokytojai, diskutuosiantys, kaip mokykloje ugdyti kūrybingą, mąstantį žmogų, kuris būtų konkurencingas ateities pasaulyje.

K12 Forumas spalio 28 d. jau įvyko Vilniuje, o lapkričio 4 d. vyks Klaipėdoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »