Kauno mokytojai išbandys 3D spausdintuvą

Publikuota: 2014 m. spalio 30 d. ketvirtadienis

K12 Forumas – tai netradicinis švietimo renginys, kuriame mokytojai, švietimo inovatoriai, verslo atstovai diskutuoja apie tai, kaip turėtų atrodyti ateities mokykla, apie alternatyvius vaikų ugdymo būdus, inovatyvių technologijų vietą šiuolaikiniame ugdymo procese.

Renginio metu mokytojai turi galimybę susipažinti su įvairiomis specialiai mokykloms skirtomis technologijomis: chemijos, fizikos, biologijos laboratorijomis, interaktyviosiomis lentomis, automatinėmis staklėmis. Vienas iš įdomiausių eksponatų – 3D spausdintuvas.

Šiuo spausdintuvu iš plastiko galima išspausdinti beveik bet kokio daikto modelį, pavyzdžiui, miniatiūrinį namą. Spausdinimas būtų smagi, bet ne itin naudinga pramoga, jei pirmiausia spausdinimo objekto nereikėtų susiprojektuoti. Taigi prieš paleisdami spausdintuvą mokiniai turi pasidomėti daugybe dalykų: matematika, fizika, inžinerija, programavimu. Pasak pedagogų, kai domimasi tikslingai, kai teorinės žinios pritaikomos praktikoje, jų vertė nepalyginamai didesnė nei iškaltų taisyklių.

Vienas iš K12 Forumo organizatorių Mindaugas Pozingis, BMK verslo vystymo vadovas, papasakojo įkvepiančią istoriją, kaip moksleivio eksperimentai su 3D spausdintuvu virto verslu. Vienas JAV devintokas sumanė mokykloje buvusiu 3D spausdintuvu išsispausdinti sau telefono nugarėlę. Matyt, gydytojo tėvo paragintas, beprojektuodamas nugarėlę vaikinas sumąstė ją patobulinti – integruoti į ją miniatiūrinį stetoskopą – prietaisą širdies dūžiams matuoti. Tada sukūrė specialią programėlę telefonui ir taip atsirado unikalus produktas – telefonas-stetoskopas. Priglaudus šį telefoną prie širdies galima klausytis jos skleidžiamo garso, ekrane matyti širdies darbo diagramą, matavimo duomenis išsaugoti ir išsiųsti, pavyzdžiui, gydytojui. Telefonas netgi įspėja, jei širdies darbas neatitinka normų ir reikia kreiptis į medikus.

Iš štai dabar vaikinas, kuriam šiandien yra septyniolika metų, ne tik sėkmingai pardavinėja savo telefonus-stetoskopus JAV, bet ir eksportuoja į užsienį. Jų galima įsigyti interneto parduotuvėje stethio.com.      

Išlaikyti vaikų dėmesį, susidomėjimą dėstomu dalyku šiandien yra nelengva užduotis mokytojams. Technologijos, suteikiančios galimybę praktiškai pritaikyti žinias, pamatyti, kaip jas galima prasmingai panaudoti, skatina vaikų sąmoningą domėjimąsi, įsitraukimą, motyvuoja mokytis.

K12 Forume pranešimus skaitys Gražvydas Kazakevičius, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktorius, doc. dr. Jurgita Šiugždinienė, Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanė, doc. Eugenijus Jurkonis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto 3D specializacijos vadovas, Rolanda Šliažienė, Babilono jaunimo centro direktorė, ir kt. Tačiau pagrindiniais konferencijos kalbėtojais taps patys mokytojai, diskutuosiantys, kaip mokykloje ugdyti kūrybingą, mąstantį žmogų, kuris būtų konkurencingas ateities pasaulyje.

K12 Forumas spalio 28 d. jau įvyko Vilniuje, o lapkričio 4 d. vyks Klaipėdoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »