Kauno technologijos universitete – studentai iš daugiau nei 40 šalių

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 4 d. trečiadienis

Prie sparčiai augančios KTU tarptautinės bendruomenės šiais mokslo metais prisijungė dvigubai daugiau užsienio studentų nei pernai tokiu pačiu metu. 2013–2014 m. m. rudens semestrą KTU pradės net 300 naujų užsienio studentų – 180 studentų studijuos laipsnį suteikiančiose studijų programose, o 120 atvyksta pagal mainų programas. Iš viso šį semestrą KTU studijuos apie 450 tarptautinių studentų iš įvairių Europos, Azijos ir Afrikos šalių.

Toks gausus tarptautinių studentų skaičius – tai aktyvaus KTU Tarptautinių ryšių departamento Tarptautinių studijų skyriaus darbo rezultatas. Su studijų Lietuvoje ir KTU galimybėmis supažindinama per įvarias tarptautines studijų parodas, Universitetą studijoms taip pat rekomenduoja buvę ir esami studentai. Pasak KTU Tarptautinių studijų skyriaus vadovės Neringos Narbutienės, užsienio studentus į Lietuvą traukia akademinių mainų, Europoje įgyto išsilavinimo galimybės, gera studijų kokybė ir sąlygos.

Jau nuo rugpjūčio 28 dienos KTU prasidėjo Įvadinė savaitė naujiems užsienio studentams. Jiems vedami interaktyvūs seminarai apie Lietuvos istoriją ir kultūrą, akademinę Universiteto aplinką, taip pat specializuotos ekskursijos, kurių metu supažindinama su KTU Studentų miesteliu ir Kauno miestu.

„Įsimylėjau Kauną“, – po šeštadieninės ekskursijos po Kauną įspūdžiais ir nuotraukomis dalijosi Lijo Varghese iš Indijos. „Nenuostabu, kad aš atvykau studijuoti į Kauno technologijos universitetą –  beveik visa mano šeima yra glaudžiai susijusi su KTU: du mano broliai ir trys pusbroliai studijavo KTU ir šiuo metu sėkmingai siekia karjeros Libane“, – savo apsprendimą studijuoti KTU paaiškino trečiakursis libanietis Abdallah Lagha.

KTU Tarptautinių ryšių departamento duomenimis, 2012 m. laipsnį suteikiančiose programose daugiausiai užsienio studentų buvo iš Azerbaidžano, Indijos, Rusijos, Turkijos, Lenkijos, o mainų programose – iš Prancūzijos, Ispanijos, Čekijos, Portugalijos, Italijos, Pietų Korėjos.

Šiemet daugiausiai studentų atvyko studijuoti iš Indijos, kur didelį darbą atliko KTU atstovaujanti vietinė agentūra. Kita didesnė studentų grupė atvyko iš Azerbaidžano. Šioje šalyje KTU turi itin gerą reputaciją: bendrų pastangų dėka KTU yra įtrauktas į Azerbaidžano švietimo ministerijos proteguojamų universitetų sąrašą: tai reiškia, kad valstybė įvairių tipų stipendijomis remia azerbaidžaniečius, studijuojančius KTU.

Kaip ir kasmet dalis KTU tarptautinių studentų gauna Lietuvos Respublikos paramą – geriausi studentai iš ES šalių įstojo į valstybės finansuojamas vietas arba gaus Švietimo ir mokslo ministerijos stipendijas.

Pirmą kartą studijas KTU pradės studentai iš Gruzijos, Maroko, Irako, Irano, Nepalo – šių šalių atstovai Universitete iki šiol dar nėra studijavę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »