Kauno technologijos universitete – studentai iš daugiau nei 40 šalių

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 4 d. trečiadienis

Prie sparčiai augančios KTU tarptautinės bendruomenės šiais mokslo metais prisijungė dvigubai daugiau užsienio studentų nei pernai tokiu pačiu metu. 2013–2014 m. m. rudens semestrą KTU pradės net 300 naujų užsienio studentų – 180 studentų studijuos laipsnį suteikiančiose studijų programose, o 120 atvyksta pagal mainų programas. Iš viso šį semestrą KTU studijuos apie 450 tarptautinių studentų iš įvairių Europos, Azijos ir Afrikos šalių.

Toks gausus tarptautinių studentų skaičius – tai aktyvaus KTU Tarptautinių ryšių departamento Tarptautinių studijų skyriaus darbo rezultatas. Su studijų Lietuvoje ir KTU galimybėmis supažindinama per įvarias tarptautines studijų parodas, Universitetą studijoms taip pat rekomenduoja buvę ir esami studentai. Pasak KTU Tarptautinių studijų skyriaus vadovės Neringos Narbutienės, užsienio studentus į Lietuvą traukia akademinių mainų, Europoje įgyto išsilavinimo galimybės, gera studijų kokybė ir sąlygos.

Jau nuo rugpjūčio 28 dienos KTU prasidėjo Įvadinė savaitė naujiems užsienio studentams. Jiems vedami interaktyvūs seminarai apie Lietuvos istoriją ir kultūrą, akademinę Universiteto aplinką, taip pat specializuotos ekskursijos, kurių metu supažindinama su KTU Studentų miesteliu ir Kauno miestu.

„Įsimylėjau Kauną“, – po šeštadieninės ekskursijos po Kauną įspūdžiais ir nuotraukomis dalijosi Lijo Varghese iš Indijos. „Nenuostabu, kad aš atvykau studijuoti į Kauno technologijos universitetą –  beveik visa mano šeima yra glaudžiai susijusi su KTU: du mano broliai ir trys pusbroliai studijavo KTU ir šiuo metu sėkmingai siekia karjeros Libane“, – savo apsprendimą studijuoti KTU paaiškino trečiakursis libanietis Abdallah Lagha.

KTU Tarptautinių ryšių departamento duomenimis, 2012 m. laipsnį suteikiančiose programose daugiausiai užsienio studentų buvo iš Azerbaidžano, Indijos, Rusijos, Turkijos, Lenkijos, o mainų programose – iš Prancūzijos, Ispanijos, Čekijos, Portugalijos, Italijos, Pietų Korėjos.

Šiemet daugiausiai studentų atvyko studijuoti iš Indijos, kur didelį darbą atliko KTU atstovaujanti vietinė agentūra. Kita didesnė studentų grupė atvyko iš Azerbaidžano. Šioje šalyje KTU turi itin gerą reputaciją: bendrų pastangų dėka KTU yra įtrauktas į Azerbaidžano švietimo ministerijos proteguojamų universitetų sąrašą: tai reiškia, kad valstybė įvairių tipų stipendijomis remia azerbaidžaniečius, studijuojančius KTU.

Kaip ir kasmet dalis KTU tarptautinių studentų gauna Lietuvos Respublikos paramą – geriausi studentai iš ES šalių įstojo į valstybės finansuojamas vietas arba gaus Švietimo ir mokslo ministerijos stipendijas.

Pirmą kartą studijas KTU pradės studentai iš Gruzijos, Maroko, Irako, Irano, Nepalo – šių šalių atstovai Universitete iki šiol dar nėra studijavę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »