Kauno technologijos universitete – studentai iš daugiau nei 40 šalių

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 4 d. trečiadienis

Prie sparčiai augančios KTU tarptautinės bendruomenės šiais mokslo metais prisijungė dvigubai daugiau užsienio studentų nei pernai tokiu pačiu metu. 2013–2014 m. m. rudens semestrą KTU pradės net 300 naujų užsienio studentų – 180 studentų studijuos laipsnį suteikiančiose studijų programose, o 120 atvyksta pagal mainų programas. Iš viso šį semestrą KTU studijuos apie 450 tarptautinių studentų iš įvairių Europos, Azijos ir Afrikos šalių.

Toks gausus tarptautinių studentų skaičius – tai aktyvaus KTU Tarptautinių ryšių departamento Tarptautinių studijų skyriaus darbo rezultatas. Su studijų Lietuvoje ir KTU galimybėmis supažindinama per įvarias tarptautines studijų parodas, Universitetą studijoms taip pat rekomenduoja buvę ir esami studentai. Pasak KTU Tarptautinių studijų skyriaus vadovės Neringos Narbutienės, užsienio studentus į Lietuvą traukia akademinių mainų, Europoje įgyto išsilavinimo galimybės, gera studijų kokybė ir sąlygos.

Jau nuo rugpjūčio 28 dienos KTU prasidėjo Įvadinė savaitė naujiems užsienio studentams. Jiems vedami interaktyvūs seminarai apie Lietuvos istoriją ir kultūrą, akademinę Universiteto aplinką, taip pat specializuotos ekskursijos, kurių metu supažindinama su KTU Studentų miesteliu ir Kauno miestu.

„Įsimylėjau Kauną“, – po šeštadieninės ekskursijos po Kauną įspūdžiais ir nuotraukomis dalijosi Lijo Varghese iš Indijos. „Nenuostabu, kad aš atvykau studijuoti į Kauno technologijos universitetą –  beveik visa mano šeima yra glaudžiai susijusi su KTU: du mano broliai ir trys pusbroliai studijavo KTU ir šiuo metu sėkmingai siekia karjeros Libane“, – savo apsprendimą studijuoti KTU paaiškino trečiakursis libanietis Abdallah Lagha.

KTU Tarptautinių ryšių departamento duomenimis, 2012 m. laipsnį suteikiančiose programose daugiausiai užsienio studentų buvo iš Azerbaidžano, Indijos, Rusijos, Turkijos, Lenkijos, o mainų programose – iš Prancūzijos, Ispanijos, Čekijos, Portugalijos, Italijos, Pietų Korėjos.

Šiemet daugiausiai studentų atvyko studijuoti iš Indijos, kur didelį darbą atliko KTU atstovaujanti vietinė agentūra. Kita didesnė studentų grupė atvyko iš Azerbaidžano. Šioje šalyje KTU turi itin gerą reputaciją: bendrų pastangų dėka KTU yra įtrauktas į Azerbaidžano švietimo ministerijos proteguojamų universitetų sąrašą: tai reiškia, kad valstybė įvairių tipų stipendijomis remia azerbaidžaniečius, studijuojančius KTU.

Kaip ir kasmet dalis KTU tarptautinių studentų gauna Lietuvos Respublikos paramą – geriausi studentai iš ES šalių įstojo į valstybės finansuojamas vietas arba gaus Švietimo ir mokslo ministerijos stipendijas.

Pirmą kartą studijas KTU pradės studentai iš Gruzijos, Maroko, Irako, Irano, Nepalo – šių šalių atstovai Universitete iki šiol dar nėra studijavę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »