Kauno technologijos universiteto studentams – „GECO“ stipendijos

Publikuota: 2014 m. birželio 25 d. trečiadienis

Kauno technologijos universitetas (KTU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su viena sparčiausiai augančių atsinaujinančios energetikos bendrovių „GECO Investicijos“ – įmonė įsteigė ir kasmet skirs lėšų devynioms stipendijoms. Stipendijomis siekiama paskatinti gabius jaunuolius rinktis ir gilintis į perspektyvią šilumos energetiko specialybę bei likti studijuoti Lietuvoje, turinčioje gilias technologinių mokslų tradicijas. 

Jos bus skiriamos bakalauro antro, trečio ir ketvirto kursų Šilumos energetikos ir technologijų programos studentams. Stipendijos sieks nuo 400 Lt iki 1000 Lt kiekviena. Taip pat buvo pasirašyta sutartis dėl papildomos paramos skyrimo, už kurią bus nupirkta specializuotų knygų. Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto dekanas Andrius Vilkauskas, išreikšdamas padėką įmonei teigė, jog tokia parama parodo studentams, kad baigę mokslus specialistai yra laukiami įmonėse.

Pasak „GECO Investicijų“ vadovo, šiuo metu šilumos ūkis Lietuvoje išgyvena modernizacijos bangą, todėl svarbu populiarinti šilumos energetiko specialybę, kad mokyklas baigiantys jaunuoliai apsvarstytų tokią galimybę rinkdamiesi studijų kryptį.

Stipendijos – tai jau antrasis KTU ir „GECO Investicijų“ bendradarbiavimo etapas. Praėjusiais metais įmonė nupirko ir padovanojo KTU Mechanikos ir mechatronikos fakultetui naujausios mokslinės literatūros ir specialią programinę įrangą. Šilumos energetikos studijų programos studentai antrus metus atlieka praktiką „GECO“ Kauno biokuro katilinėje.

Universitetas ir „GECO Investicijos“ ir toliau tęs bendradarbiavimą, planuojama keistis specialistais, kartu plėtoti jų kompetencijas, studentams bus suteikta galimybė pasisemti patirties ir žinių iš įmonės darbuotojų ir specialistų rašant mokslinius darbus susijusia tematika.

Paramos sutartis tarp UAB „GECO Investicijos“ bei KTU – tai dar vienas žingsnis, skatinantis aukštojo mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Finansine parama studentai skatinami siekti geresnių mokslo rezultatų, tapti geresniais savo srities specialistais. Šiuo metu ilgalaikes paramos sutartis KTU pasirašęs su 40 Lietuvos įmonių.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »