Kembridžo universiteto studentai apie Lietuvą dabar ir po dešimties metų

Publikuota: 2011 m. lapkričio 9 d. trečiadienis

Lapkričio 12-ą dieną, Kembridžo universiteto lietuvių bendrija (CULS) pristatys naują projektą – interaktyvųjį Lietuviškų idėjų forumą (LIF) 2011 –„Lietuva: dabar ir po dešimties metų”.

Konferencijos tikslas ne tik suburti jaunus lietuvius, studijuojančius prestižiškiausiuose Jungtinės Karalystės universitetuose, bet ir įtraukti kitų tautybių Kembridžo universiteto studentus  bei įvairių sričių profesionalus į diskusiją apie Lietuvos vaidmenį Europos Sąjungoje ir pasaulyje šiandien ir ateityje.

„Norime išdiskutuoti ir išgryninti idėjas apie tai, ko Lietuvai reikia, kad ji taptų viena iš pasaulio mažųjų valstybių lyderių. Smagu, kad į šį projektą įsitraukė ir kitos Lietuvių organizacijos.“ – džiaugiasi projekto sumanytojas ir CULS prezidentas Ignas Budvytis. Londono Sičio Klubas (LCLC), Jungtinės Karalystės Lietuvių Jaunimo Sąjunga (JKLJS) bei profesionalų tinklas - GLL | Globalios Lietuvos Lyderiai, kuruos temines darbo grupes, kurių metu tikimasi suteikti galimybę kiekvienam dalyviui įsitraukti į diskusiją.

 „Tam, kad turėtume realią Lietuvos ateities viziją, svarbi ne tik mūsų pačių tautiečių nuomonė, bet ir svetimšalių, kuriems lengviau likti objektyviems. Kartais būnant atokiau, iššūkiai ir galimybės yra labiau akivaizdūs“ – teigia Forumo globėja Aplinkos ministro patarėja ir Kembridžo universiteto studentė Laura Dzelzytė.

Forumo metu savo mintimis dalinsis daugelio kompanijų įkūrėjas Jack Lang, vienas iš Carbon War Room ikūrėjų Dr. Valdas Lašas, Jon Bradford, Springboard Cambridge vykdantysis direktorius,  Dalia Venslovaitė, GLL | Global Lithuanian Leaders vadovė, Laura Dzelzytė, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos patarėja.

Konferencijos partneriai : GLL | Globalios lietuvos lyderiai, Londono Sičio Klubas (LCLC), Jungtinės Karalystės Lietuvių Jaunimo Sąjunga (JKLJS), Oksfordo universiteto lietuvių bendrija, Kembridžio Eurazijos studentų bendrija, IQ | The Economist.

Platesnė informacija: www.cu-ls.org/lif

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Perspektyviems gyvybės mokslų tyrėjams atsiveria naujos galimybės

Gyvenimas ir pažinimas – šie du svarbūs dalykai minimi antrosios gyvybėms mokslams skirtos konferencijos „Vita Scientia“ pavadinime. Šią savaitę į Jungtinį gyvybės mokslų centrą (JGMC) suvažiavo apie 400 dalyvių iš 12 šalių. skaityti »

Patobulinta neformaliojo vaikų švietimo krepšelio skyrimo metodika

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė patvirtinto pataisytą Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašą. Nauja tai, kad krepšelio suma – 15 eurų – galės svyruoti trečdaliu, t. y. vieno vaiko būreliui bus galima skirti nuo 10 iki 20 eurų. skaityti »

VGTU bendradarbiaus su Lietuvos statistikos departamentu

Į VGTU partnerių ratą įsiliejo ir Lietuvos statistikos departamentas – sausio 5 dieną pasirašyta abipusė bendradarbiavimo sutartis. skaityti »

„MRU Naktis“ – tarp geriausių metų studentų renginių

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ir naujienų portalas DELFI paskelbė geriausių metų projektų bei labiausiai nusipelniusių studentų apdovanojimus. skaityti »

Studento sukurtas robotas: „kūną“ pagamino 3D spausdintuvu, skydą – iš glaistyklės

Taline vykstančių robotų varžybų „Robotex“ nuolatinis dalyvis yra Kauno technologijos universiteto studentas Giedrius Liaučys. Jo sukurtas robotas mini sumo rungtyje gruodį vykusiame renginyje užėmė penktą vietą tarp 60 dalyvių. skaityti »

KU Robotikos klubo nariai puikiai pasirodė robotų sumo rungtynėse Japonijoje

Klaipėdos universiteto (KU) Robotikos klubo nariai Augustas Gedgaudas ir Oleg Lyan 2015 m. gruodžio 13 dieną dalyvavo pasaulinėse robotų sumo rungtynėse „International Robot Sumo Tournament 2015“ Japonijoje. skaityti »

LEU mokslininkai laimėjo LMT finansavimą leidinių leidybos konkurse

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakulteto mokslininkai akademikas prof. dr. Eugenijus Jovaiša ir doc. dr. Darius Alekna laimėjo Lietuvos mokslo tarybos (LMT) finansavimą leidinių leidybos konkurse. skaityti »

Šalies konkurencingumui didinti – aukštesnė mokslo ir studijų kokybė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Mokslo ir studijų įstatymo pataisas, kurios padės pakelti aukštojo mokslo kokybę, orientuoti studijas į darbo rinkos ir valstybės poreikius bei skatinti inovacijas. skaityti »

Bendriems mokslo ir verslo projektams skatinti bus paskirstyta 60 mln. eurų

Ūkio ministerija kviečia įmones, mokslinius tyrimus atliekančias viešąsias įstaigas teikti paraiškas gauti finansavimą. Pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“ Ūkio ministerija pirmuoju kvietimu paskirstys 60 mln. eurų. skaityti »

Nuo sausio 1 dienos didėja finansavimas švietimui

Vyriausybė patvirtino Mokinio krepšelio lėšų ir paskirstymo metodikos pakeitimus. skaityti »