Klaipėdoje specialistai iš Oksfordo dalysis technologijų perdavimo žiniomis

Publikuota: 2012 m. kovo 8 d. ketvirtadienis

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) baigia įgyvendinti tarptautinį projektą VALOR, kuriuo siekiama padėti moksliniais tyrimais paremtoms technologijoms rasti kelią į rinką. Kovo 12–13 dienomis vyksiančioje baigiamojoje konferencijoje Klaipėdoje patirtimi dalinsis technologijų perdavimo specialistai iš Oksfordo. Oksfordo universiteto technologijų perdavimo centras „ISIS innovation“ valdo 360 patentų, 460 licencijos sutarčių bei 70 spin – out įmonių.

„Oksfordo universiteto atstovų pavyzdys turėtų būti sektinas. Tai įrodymas, kaip bendradarbiauja mokslo įstaigos ir verslo sektorius, kaip efektyviai komercializuojami moksliniai tyrimai. Vakarų Europos valstybėse mokslo įstaigos, universitetai – ekonominės plėtros varikliai, panašius modelius būtina diegti ir mūsų šalyje“ , – sakė KMTP direktorė Roma Stubrienė.   

Susitikimas su Oksfordo specialistais – viena iš baigiamosios projekto VALOR konferencijos dalių. Šie mokymai skirti integruotų studijų, mokslo ir verslo slėnių projektų įgyvendintojams, Lietuvos universitetų atstovams. Konferencijos organizatoriai tikisi, kad tai prisidės prie sėkmingos slėnių plėtros, paskatins steigtis naujoms įmonėms, kurios gali būti kuriamos intelektualios nuosavybės pagrindu, padės pasiekti naujus kokybės standartus Lietuvos mokslo praktikoje.  Pasak KMTP atstovų, būtina ieškoti būdų, kaip plėtoti aukštąsias technologijas ir skatinti verslo investicijas į mokslinius tyrimus. Tai paskatintų žinių ekonomikos vystymąsi mūsų šalyje. 

„Projekto VALOR tikslas – išlaisvinti universitetų ir viešojo sektoriaus mokslinio tyrimo institucijų inovacinį potencialą Pietų Baltijos regione. Inovacijos ir technologijų vystymasis globaliame pasaulyje tampa privalumu konkurencinėje kovoje. Universitetų ir mokslinių tyrimų įstaigų indėlis vystant inovacijas, gerinant ES ekonomiką, tampa esminiu visų regionų ir atskirų šalių rūpesčiu. Daugelis regionų ir valstybių, kurdamos modelius, remiančius mokslines inovacijas ir jų perdavimą rinkai, susiduria su dideliais sunkumais“ , - patikino KMTP atstovai.

Valorizaciją galima apibrėžti kaip iniciatyvą ir veiklą, kurios imamasi  siekiant padidinti tyrimų rezultatų vertę, pagilinti mokslo žinias. Projektui vadovauja Meklenburgo – Vorpommerno Patentų ir Valorizacijos agentūra (Vokietija). Projekte dalyvauja 8 konsorciumo nariai iš keturių Pietų Baltijos šalių. Projektas finansuojamas Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Klaipėdos universitetas pradeda verslo inkubatoriaus statybas

Verslo inkubatoriaus statyba yra viena iš projekto „Inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų įrengimas bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parko infrastruktūros plėtra jūriniame slėnyje“ veiklų. Kaip ir visas projektas, Verslo inkubatoriaus statybos darbai yra finansuojami... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »