Klaipėdos universitetas parodoje „Studijos 2014“ pristatys mokslą ir inovacijas

Publikuota: 2014 m. sausio 31 d. penktadienis

Vasario 6-8 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks XII-oji tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda STUDIJOS 2014, kurioje dalyvaus ir Klaipėdos universitetas.

Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda STUDIJOS, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.

Klaipėdos universitetas kviečia apsilankyti organizuojamose paskaitose ir parodose.

Vasario 6 d. 15.00-16.00 val. Išmanioji jūros biologija: kaip pamatyti nematoma ir išgirsti negirdima? (pranešėjas prof. dr. Darius Daunys)
(Konferencijų salė 5.5.)

Vasario 6 d., ketvirtadienis. 15.40-16.40 val. Išskirtinės Klaipėdos universiteto magistrantūros studijų programos
(Konferencijų salėje 1.1., II aukštas, įėjimas iš 1 salės fojė)

Vasario 6-8 dienomis Aukštojo mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų parodoje (1 salėje) pasirodys Klaipėdos universiteto studentai, sukūrę inovatyvius ir šiuolaikiškus technologinius projektus. Studentai pristatys sumaniąją traukinių kontrolės sistemą. Šio unikalaus projekto tikslas – sukurti traukinių eismo organizavimo informacinės sistemos modelį, skirtą galimų geležinkelio eismo situacijų analizei ir patobulinti traukinių valdymo ir atpažinimo sistemas. Jūrų technikos fakulteto studentai demonstruos mini sumo robotus. Tai elektroninis automatinis įrenginys, skirtas greitai reaguoti į aplinką ir vykdyti užprogramuotas funkcijas. Mini sumo robotai pasaulyje jau buvo seniai populiarūs, ypač tokiose šalyse kaip Japonija. 

Aukštojo mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų parodoje Klaipėdos universiteto mokslininkai pristatys mažagabaritinį plaukiojantį autonominį aplinkos tyrimų įrenginį. Šis įrenginys skirtas atlikti batimetrinius matavimus upėse, ežeruose, jūros priekrantėje ar kituose sekliuose vandenyse. Taip bus demonstruojamas tiesiaeigis judesio švytuojamasis elektros generatorius arba variklis. Šis išradimas yra susijęs su elektros mašinomis – varikliais ir generatoriais. Elektros generatoriaus veikimo principas pagrįstas laidininko judėjimu kintančiame magnetiniame lauke. Pagal šį veikimo principą yra sukurti du generatoriaus tipai: išilginio bei sukamojo judesio.

Vasario 7 diena, penktadienis, 14.00-14.45 val. Klaipėdos universitetas pristato valandą su Valentinu Masalskiu
(5 salės ekspozicijoje)

Klaipėdos universitetas 3K zonoje (KRYPTIS, KALBĖTOJAS, KAVA) pasiūlys neformaliai pabendrauti su profesoriumi Valentinu Masalskiu. Pokalbį moderuos Lietuvos studentų sąjungos atstovas, taigi, jis bus neformalus ir iš anksto neparengtas. Prof. Valentinas Masalskis savo studentų itin mėgiamas, lengvai randa kalbą su jaunais žmonėmis, yra charizmatiškas, be to, moksleiviams turėtų būti žinomas iš lietuviško kino, pvz. “Dievų miškas”, “Vasara baigiasi rudenį”, “Skrydis per Atlantą”, “Jonukas ir Grytutė” ir kt.

5 salėje Aukštasis mokslas Lietuvoje kviečiame aplankyti Klaipėdos universiteto stendą, kurią darbuosis Studentų priėmimo skyriaus, Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus darbuotojai, Studentų sąjungos atstovai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »