Klaipėdos universitete – nacionalinė mokslinė konferencija „Jūros mokslai ir technologijos – 2014“

Publikuota: 2014 m. balandžio 24 d. ketvirtadienis

Šis mokslinis – praktinis forumas pirmą kartą jungia tris iki šiol atskirai Klaipėdos universitete vykusias tradicines mokslines konferencijas: „Technologinių mokslų darbai Vakarų Lietuvoje“ (rengiama nuo 1996 m.), „Jūros ir krantų tyrimai“ (rengiama nuo 2007 m.) ir „Fundamentiniai, taikomieji tyrimai ir inovacijos mokslų sandūroje“ (rengiama nuo 1995 m.). Tokį konferencijų apjungimą lemia nauji iššūkiai, kuriuos kelia spartus jūrinio mokslo ir technologijų vystymasis. Konferencijos metu veiks 13 skirtingų sekcijų. Tikimasi, kad ši konferencija taps naujų iniciatyvų ir idėjų raiškos vieta, jungianti tarpdalykinių sričių tyrėjus, naujoms mokslinėms žinioms, imlų verslą ir aplinkos valdymą.

Konferencija taip pat skiriama paminėti ne vieną solidų jubiliejų, o visus tris! Jūrų technikos fakultetui šiemet 55 metai, Elektrotechnikos ir Mechanikos katedroms – 50 metų!

Konferencijos pradžioje sveikinamąjį žodį tarė KU rektorius prof. dr. V. Laurėnas.  Jis džiaugėsi, kad vienoje vietoje šiandien susirinko stambiausi KU technologinių mokslų padaliniai ir jų atstovai. KU infrastruktūros ir plėtros prorektorius prof. dr. R. Didžiokas pristatė Jūrinio slėnio programą,  mokslo, studijų ir verslo sąveiką Klaipėdos universiteto miestelyje. 

Anot JMT konferencijos mokslinio komiteto pirmininkės E. Guseinovienės, pagrindinis konferencijos tikslas − „mūsų visų pastangų suvienijimas”. Komiteto pirmininkė juokavo, kad tokiame nedideliame universitete ne visada žinome, kas ką veikiame. Tad ši konferencija − tai puiki proga akademinei bendruomenei, mokslininkams ir verslininkams susitikti akis į akį, susipažinti su kolegų tyrimais ir plėtoti tolimesnius ryšius mokslo vardan. 

Konferencija yra nacionalinė, buvo nutarta, kad metas mokslinę veiklą aptarti tik lietuviškai, visgi jos metu pranešimus skaitys ir užsienyje dirbantys lietuviai. Šio ryto kviestinėje paskaitoje dalyvavo dr. Romanas Puiša, kuris dirba Brookes Bell LLP kompanijoje, Jungtinėje Karalystėje. Romanas pristatė laivo variklio skyriaus gaisrų statistiką ir praktiką, pateikė įdomią informaciją, ši tema sulaukė salės klausimų ir diskusijų.

Kitomis dienomis kviestinėse paskaitose dalyvaus dr. Darius Čeburnis (Airija), kuris pristatys jūrinio aerozolio šaltinio funkciją ir biologinės sąveikos mechanizmus bei Albinas Drukteinis (KU), kuris pristatys jūreivystės terminų vartoseną.

Konferencija vyksta Klaipėdos universiteto „Aula Magna“ komplekse (PC „Studlendas“), Herkaus Manto g. 84, Klaipėda.
Balandžio 25 dieną konferencijai pasibaigus, studentai ir moksleiviai bus kviečiami apsilankyti Jūrų technikos fakulteto atvirų durų dienos renginyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »