Klaipėdos universitete – nacionalinė mokslinė konferencija „Jūros mokslai ir technologijos – 2014“

Publikuota: 2014 m. balandžio 24 d. ketvirtadienis

Šis mokslinis – praktinis forumas pirmą kartą jungia tris iki šiol atskirai Klaipėdos universitete vykusias tradicines mokslines konferencijas: „Technologinių mokslų darbai Vakarų Lietuvoje“ (rengiama nuo 1996 m.), „Jūros ir krantų tyrimai“ (rengiama nuo 2007 m.) ir „Fundamentiniai, taikomieji tyrimai ir inovacijos mokslų sandūroje“ (rengiama nuo 1995 m.). Tokį konferencijų apjungimą lemia nauji iššūkiai, kuriuos kelia spartus jūrinio mokslo ir technologijų vystymasis. Konferencijos metu veiks 13 skirtingų sekcijų. Tikimasi, kad ši konferencija taps naujų iniciatyvų ir idėjų raiškos vieta, jungianti tarpdalykinių sričių tyrėjus, naujoms mokslinėms žinioms, imlų verslą ir aplinkos valdymą.

Konferencija taip pat skiriama paminėti ne vieną solidų jubiliejų, o visus tris! Jūrų technikos fakultetui šiemet 55 metai, Elektrotechnikos ir Mechanikos katedroms – 50 metų!

Konferencijos pradžioje sveikinamąjį žodį tarė KU rektorius prof. dr. V. Laurėnas.  Jis džiaugėsi, kad vienoje vietoje šiandien susirinko stambiausi KU technologinių mokslų padaliniai ir jų atstovai. KU infrastruktūros ir plėtros prorektorius prof. dr. R. Didžiokas pristatė Jūrinio slėnio programą,  mokslo, studijų ir verslo sąveiką Klaipėdos universiteto miestelyje. 

Anot JMT konferencijos mokslinio komiteto pirmininkės E. Guseinovienės, pagrindinis konferencijos tikslas − „mūsų visų pastangų suvienijimas”. Komiteto pirmininkė juokavo, kad tokiame nedideliame universitete ne visada žinome, kas ką veikiame. Tad ši konferencija − tai puiki proga akademinei bendruomenei, mokslininkams ir verslininkams susitikti akis į akį, susipažinti su kolegų tyrimais ir plėtoti tolimesnius ryšius mokslo vardan. 

Konferencija yra nacionalinė, buvo nutarta, kad metas mokslinę veiklą aptarti tik lietuviškai, visgi jos metu pranešimus skaitys ir užsienyje dirbantys lietuviai. Šio ryto kviestinėje paskaitoje dalyvavo dr. Romanas Puiša, kuris dirba Brookes Bell LLP kompanijoje, Jungtinėje Karalystėje. Romanas pristatė laivo variklio skyriaus gaisrų statistiką ir praktiką, pateikė įdomią informaciją, ši tema sulaukė salės klausimų ir diskusijų.

Kitomis dienomis kviestinėse paskaitose dalyvaus dr. Darius Čeburnis (Airija), kuris pristatys jūrinio aerozolio šaltinio funkciją ir biologinės sąveikos mechanizmus bei Albinas Drukteinis (KU), kuris pristatys jūreivystės terminų vartoseną.

Konferencija vyksta Klaipėdos universiteto „Aula Magna“ komplekse (PC „Studlendas“), Herkaus Manto g. 84, Klaipėda.
Balandžio 25 dieną konferencijai pasibaigus, studentai ir moksleiviai bus kviečiami apsilankyti Jūrų technikos fakulteto atvirų durų dienos renginyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »