Klaipėdos universitete – nacionalinė mokslinė konferencija „Jūros mokslai ir technologijos – 2014“

Publikuota: 2014 m. balandžio 24 d. ketvirtadienis

Šis mokslinis – praktinis forumas pirmą kartą jungia tris iki šiol atskirai Klaipėdos universitete vykusias tradicines mokslines konferencijas: „Technologinių mokslų darbai Vakarų Lietuvoje“ (rengiama nuo 1996 m.), „Jūros ir krantų tyrimai“ (rengiama nuo 2007 m.) ir „Fundamentiniai, taikomieji tyrimai ir inovacijos mokslų sandūroje“ (rengiama nuo 1995 m.). Tokį konferencijų apjungimą lemia nauji iššūkiai, kuriuos kelia spartus jūrinio mokslo ir technologijų vystymasis. Konferencijos metu veiks 13 skirtingų sekcijų. Tikimasi, kad ši konferencija taps naujų iniciatyvų ir idėjų raiškos vieta, jungianti tarpdalykinių sričių tyrėjus, naujoms mokslinėms žinioms, imlų verslą ir aplinkos valdymą.

Konferencija taip pat skiriama paminėti ne vieną solidų jubiliejų, o visus tris! Jūrų technikos fakultetui šiemet 55 metai, Elektrotechnikos ir Mechanikos katedroms – 50 metų!

Konferencijos pradžioje sveikinamąjį žodį tarė KU rektorius prof. dr. V. Laurėnas.  Jis džiaugėsi, kad vienoje vietoje šiandien susirinko stambiausi KU technologinių mokslų padaliniai ir jų atstovai. KU infrastruktūros ir plėtros prorektorius prof. dr. R. Didžiokas pristatė Jūrinio slėnio programą,  mokslo, studijų ir verslo sąveiką Klaipėdos universiteto miestelyje. 

Anot JMT konferencijos mokslinio komiteto pirmininkės E. Guseinovienės, pagrindinis konferencijos tikslas − „mūsų visų pastangų suvienijimas”. Komiteto pirmininkė juokavo, kad tokiame nedideliame universitete ne visada žinome, kas ką veikiame. Tad ši konferencija − tai puiki proga akademinei bendruomenei, mokslininkams ir verslininkams susitikti akis į akį, susipažinti su kolegų tyrimais ir plėtoti tolimesnius ryšius mokslo vardan. 

Konferencija yra nacionalinė, buvo nutarta, kad metas mokslinę veiklą aptarti tik lietuviškai, visgi jos metu pranešimus skaitys ir užsienyje dirbantys lietuviai. Šio ryto kviestinėje paskaitoje dalyvavo dr. Romanas Puiša, kuris dirba Brookes Bell LLP kompanijoje, Jungtinėje Karalystėje. Romanas pristatė laivo variklio skyriaus gaisrų statistiką ir praktiką, pateikė įdomią informaciją, ši tema sulaukė salės klausimų ir diskusijų.

Kitomis dienomis kviestinėse paskaitose dalyvaus dr. Darius Čeburnis (Airija), kuris pristatys jūrinio aerozolio šaltinio funkciją ir biologinės sąveikos mechanizmus bei Albinas Drukteinis (KU), kuris pristatys jūreivystės terminų vartoseną.

Konferencija vyksta Klaipėdos universiteto „Aula Magna“ komplekse (PC „Studlendas“), Herkaus Manto g. 84, Klaipėda.
Balandžio 25 dieną konferencijai pasibaigus, studentai ir moksleiviai bus kviečiami apsilankyti Jūrų technikos fakulteto atvirų durų dienos renginyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Edukacinė aplinka: ar jau subrendome pokyčiams mokyklose?

Niekas neabejoja, jog namų aplinka turi būti jauki, patogi, darbo vieta – leidžianti susikaupti, tačiau tik dabar prabylama apie edukacinių erdvių kokybinius poreikius. skaityti »

Rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą

Atsižvelgiant į vis tobulėjančias technologijas ir išaugusį informatikos išmanymo poreikį, rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą mokyklose. skaityti »

Tarptautinėje architektūros parodoje Venecijoje – VGTU profesoriaus darbas

Venecijoje baigėsi pusmetį trukusi 15-toji Tarptautinė architektūros paroda pavadinta „15th International Architecture Exhibition – la Biennale di Venezia 2016“. skaityti »

Kėdainiuose – KTU mokslininkų sukurta inovatyvi nuotekų valymo technologija

Kėdainių nuotekų valykloje – pokyčių metas. Netrukus joje pradės veikti atnaujinti filtravimo įrenginiai. skaityti »

LEU pirmakursių išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves – interaktyviame žemėlapyje

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, kuriame vaizduojamas Lietuvos edukologijos universiteto I kurso studentų išsidėstymas pagal gyvenamąsias vietoves (miestus, miestelius) ir savivaldybes 2016 m. rudens semestro duomenimis. skaityti »

Privalomas priešmokyklinis ugdymas palengvins mokytojo darbą

Siekiant užtikrinti optimalią vaiko raidą, atsižvelgiant į jo asmens unikalumą ir ugdymosi poreikius, padedant pasirengti sėkmingai mokytis mokykloje, nuo šių mokslo metų Lietuvoje įvestas privalomas priešmokyklinis ugdymas. skaityti »

„Clarivate Analytics“ – naujas vardas mokslinėje komunikacijoje

Thomson Reuters kompanijos atstovai žiniasklaidoje paskelbė apie intelektinės ir mokslinės informacijos verslo pardavimą privataus kapitalo fondams „Onex Corporation“ ir „Baring Private Equity Asia“ už 3,55 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Lietuvos ir Kanados mokslininkų atliktas tyrimas padės suprasti dažnų žmogaus ligų kilmę

Prestižiniame mokslo žurnale „Nature Structural and Molecular Biology” išspausdintame straipsnyje bendras Toronto, Vilniaus universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkų tyrimas atskleidė, kaip vystosi žarnyno veiklos sutrikimas, susijęs su laktozės netoleravimu. skaityti »

KTU studentai laimėjo „Google“ interneto rinkodaros iššūkio konkurse

Naujųjų medijų kalbą KTU studijuojančių jaunuolių komanda laimėjo kategorijoje „Google+ Social Media Marketing“ ir pelnė „Google+ Social Media Marketing Regional Winner Europe“ apdovanojimą. skaityti »

„Knygų Kalėdos“ keičia žmonių gyvenimus

Iki 2017 m. sausio 6 d. Lietuvoje vyksta Prezidentės akcija „Knygų Kalėdos“. skaityti »