Klasės auklėtojų gebėjimams stiprinti – Pedagogų forumas

Publikuota: 2014 m. sausio 28 d. antradienis

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius) vyks pedagogų forumas Ko reikia auklėtojui, kad jis taptų klasės varomąja jėga. 

„Už visa tai, kas vyksta klasėje, atsakomybė tenka klasės auklėtojui. Būtent auklėtojai rūpinasi, kad klasė taptų darnia ir aktyvia, motyvuotų, pažangių ir gerai besielgiančių mokinių komanda, ieško dialogo su mokinių tėvais, dalykų mokytojais, kitais socialiniais partneriais. Šiems lūkesčiams pateisinti klasės auklėtojams būtini ne puikūs kūrybiniai bei komunikaciniai gebėjimai, bet ir mokinių motyvavimo, socialinių bei emocinių kompetencijų ugdymo įgūdžiai, taip pat geroji kolegų patirtis, galinti padėti tapti svarbiausiu asmeniu klasėje. Šiame forume ir siekiama sudaryti sąlygas tokios patirties sklaidai“ – pasakoja Renata Dambrauskaitė Pėželienė, Pedagogų forumo organizatorė, LVJC Neformaliojo švietimo mokymų metodininkė.

Apie komandos formavimo metodus, kaip įrankius mokytojo kūrybiškumui pasireikšti bei mokinių mokymosi bendradarbiaujant motyvacijai sustiprinti, kalbės Edvinas Šimulynas, Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas.

Vilniaus r. Pagirių mokyklos mokytoja Alina Ponamariova savo pranešime pristatys būdus, kurie galėtų padėti klasės vadovui ieškoti naujų idėjų, skatinti auklėtinių kūrybiškumą, nagrinės, kaip dalyvavimas projektinėje veikloje, integruotuose užsiėmimuose pakeičia auklėtinių požiūrį į mokymąsi, bendradarbiavimą, padeda apsispręsti sudarant individualiuosius mokymosi planus.

Apie mokyklos ir šeimos partnerystę kalbės  dr. Odeta Merfeldaitė, Mykolo Romerio universiteto Socialinio darbo katedros docentė.

Geros mokyklos“ koncepciją pristatys Akvilė Dudulytė, UAB „Civitta” konsultantė ir Monika Bilotienė, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktoriaus pavaduotoja.

Apie patyčias virtualioje erdvėje bei ką gali padaryti jų išvengti siekiantis klasės auklėtojas kalbės Jurgita Smiltė Jasiulionė, psichologė, savanorių mokytoja.

Įžvalgomis, kaip parduoti karjeros planą, dalinsis Sergejus Pavlovas, Lietuvos moksleivių neformaliojo švietimo centro Karjeros konsultantas.

Praktinės veiklos grupėse dr. Daiva Šukytė, Socialinio ir emocinio ugdymo instituto direktorė  kalbės apie socialinio ir emocinio ugdymo svarbą asmenybės ugdymui ir gyvenimo įgūdžių formavimui, psichologė Ramunė Želionienė kalbės apie pagalbą pedagogui, telkiant auklėjamąją klasę ir didinant saugumą mokykloje, kartu su neformaliojo švietimo pedagoge Margo Karachanova bus išbandomi klasės darnumą stiprinantys neformaliojo ugdymo žaidimai.

Forumą modernuos Rasa Nedzinskaitė, Lietuvos edukologijos universiteto, Edukologijos katedros asistentė, edukologijos krypties doktorantė.

Kiekvienas forumo dalyvis gaus metodinių priemonių rinkinius darbui su klase.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pedagogų forume – pradinio ugdymo iššūkiai ir galimybės

2014 m. vasario 20 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos per. 25, Vilnis) vyks respublikinis pedagogų forumas „Pradinis ugdymas šiandien: Iššūkiai ir galimybės“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »