Klasės auklėtojų gebėjimams stiprinti – Pedagogų forumas

Publikuota: 2014 m. sausio 28 d. antradienis

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius) vyks pedagogų forumas Ko reikia auklėtojui, kad jis taptų klasės varomąja jėga. 

„Už visa tai, kas vyksta klasėje, atsakomybė tenka klasės auklėtojui. Būtent auklėtojai rūpinasi, kad klasė taptų darnia ir aktyvia, motyvuotų, pažangių ir gerai besielgiančių mokinių komanda, ieško dialogo su mokinių tėvais, dalykų mokytojais, kitais socialiniais partneriais. Šiems lūkesčiams pateisinti klasės auklėtojams būtini ne puikūs kūrybiniai bei komunikaciniai gebėjimai, bet ir mokinių motyvavimo, socialinių bei emocinių kompetencijų ugdymo įgūdžiai, taip pat geroji kolegų patirtis, galinti padėti tapti svarbiausiu asmeniu klasėje. Šiame forume ir siekiama sudaryti sąlygas tokios patirties sklaidai“ – pasakoja Renata Dambrauskaitė Pėželienė, Pedagogų forumo organizatorė, LVJC Neformaliojo švietimo mokymų metodininkė.

Apie komandos formavimo metodus, kaip įrankius mokytojo kūrybiškumui pasireikšti bei mokinių mokymosi bendradarbiaujant motyvacijai sustiprinti, kalbės Edvinas Šimulynas, Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas.

Vilniaus r. Pagirių mokyklos mokytoja Alina Ponamariova savo pranešime pristatys būdus, kurie galėtų padėti klasės vadovui ieškoti naujų idėjų, skatinti auklėtinių kūrybiškumą, nagrinės, kaip dalyvavimas projektinėje veikloje, integruotuose užsiėmimuose pakeičia auklėtinių požiūrį į mokymąsi, bendradarbiavimą, padeda apsispręsti sudarant individualiuosius mokymosi planus.

Apie mokyklos ir šeimos partnerystę kalbės  dr. Odeta Merfeldaitė, Mykolo Romerio universiteto Socialinio darbo katedros docentė.

Geros mokyklos“ koncepciją pristatys Akvilė Dudulytė, UAB „Civitta” konsultantė ir Monika Bilotienė, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktoriaus pavaduotoja.

Apie patyčias virtualioje erdvėje bei ką gali padaryti jų išvengti siekiantis klasės auklėtojas kalbės Jurgita Smiltė Jasiulionė, psichologė, savanorių mokytoja.

Įžvalgomis, kaip parduoti karjeros planą, dalinsis Sergejus Pavlovas, Lietuvos moksleivių neformaliojo švietimo centro Karjeros konsultantas.

Praktinės veiklos grupėse dr. Daiva Šukytė, Socialinio ir emocinio ugdymo instituto direktorė  kalbės apie socialinio ir emocinio ugdymo svarbą asmenybės ugdymui ir gyvenimo įgūdžių formavimui, psichologė Ramunė Želionienė kalbės apie pagalbą pedagogui, telkiant auklėjamąją klasę ir didinant saugumą mokykloje, kartu su neformaliojo švietimo pedagoge Margo Karachanova bus išbandomi klasės darnumą stiprinantys neformaliojo ugdymo žaidimai.

Forumą modernuos Rasa Nedzinskaitė, Lietuvos edukologijos universiteto, Edukologijos katedros asistentė, edukologijos krypties doktorantė.

Kiekvienas forumo dalyvis gaus metodinių priemonių rinkinius darbui su klase.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pedagogų forume – pradinio ugdymo iššūkiai ir galimybės

2014 m. vasario 20 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos per. 25, Vilnis) vyks respublikinis pedagogų forumas „Pradinis ugdymas šiandien: Iššūkiai ir galimybės“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »