Klasės auklėtojų gebėjimams stiprinti – Pedagogų forumas

Publikuota: 2014 m. sausio 28 d. antradienis

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius) vyks pedagogų forumas Ko reikia auklėtojui, kad jis taptų klasės varomąja jėga. 

„Už visa tai, kas vyksta klasėje, atsakomybė tenka klasės auklėtojui. Būtent auklėtojai rūpinasi, kad klasė taptų darnia ir aktyvia, motyvuotų, pažangių ir gerai besielgiančių mokinių komanda, ieško dialogo su mokinių tėvais, dalykų mokytojais, kitais socialiniais partneriais. Šiems lūkesčiams pateisinti klasės auklėtojams būtini ne puikūs kūrybiniai bei komunikaciniai gebėjimai, bet ir mokinių motyvavimo, socialinių bei emocinių kompetencijų ugdymo įgūdžiai, taip pat geroji kolegų patirtis, galinti padėti tapti svarbiausiu asmeniu klasėje. Šiame forume ir siekiama sudaryti sąlygas tokios patirties sklaidai“ – pasakoja Renata Dambrauskaitė Pėželienė, Pedagogų forumo organizatorė, LVJC Neformaliojo švietimo mokymų metodininkė.

Apie komandos formavimo metodus, kaip įrankius mokytojo kūrybiškumui pasireikšti bei mokinių mokymosi bendradarbiaujant motyvacijai sustiprinti, kalbės Edvinas Šimulynas, Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas.

Vilniaus r. Pagirių mokyklos mokytoja Alina Ponamariova savo pranešime pristatys būdus, kurie galėtų padėti klasės vadovui ieškoti naujų idėjų, skatinti auklėtinių kūrybiškumą, nagrinės, kaip dalyvavimas projektinėje veikloje, integruotuose užsiėmimuose pakeičia auklėtinių požiūrį į mokymąsi, bendradarbiavimą, padeda apsispręsti sudarant individualiuosius mokymosi planus.

Apie mokyklos ir šeimos partnerystę kalbės  dr. Odeta Merfeldaitė, Mykolo Romerio universiteto Socialinio darbo katedros docentė.

Geros mokyklos“ koncepciją pristatys Akvilė Dudulytė, UAB „Civitta” konsultantė ir Monika Bilotienė, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktoriaus pavaduotoja.

Apie patyčias virtualioje erdvėje bei ką gali padaryti jų išvengti siekiantis klasės auklėtojas kalbės Jurgita Smiltė Jasiulionė, psichologė, savanorių mokytoja.

Įžvalgomis, kaip parduoti karjeros planą, dalinsis Sergejus Pavlovas, Lietuvos moksleivių neformaliojo švietimo centro Karjeros konsultantas.

Praktinės veiklos grupėse dr. Daiva Šukytė, Socialinio ir emocinio ugdymo instituto direktorė  kalbės apie socialinio ir emocinio ugdymo svarbą asmenybės ugdymui ir gyvenimo įgūdžių formavimui, psichologė Ramunė Želionienė kalbės apie pagalbą pedagogui, telkiant auklėjamąją klasę ir didinant saugumą mokykloje, kartu su neformaliojo švietimo pedagoge Margo Karachanova bus išbandomi klasės darnumą stiprinantys neformaliojo ugdymo žaidimai.

Forumą modernuos Rasa Nedzinskaitė, Lietuvos edukologijos universiteto, Edukologijos katedros asistentė, edukologijos krypties doktorantė.

Kiekvienas forumo dalyvis gaus metodinių priemonių rinkinius darbui su klase.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pedagogų forume – pradinio ugdymo iššūkiai ir galimybės

2014 m. vasario 20 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos per. 25, Vilnis) vyks respublikinis pedagogų forumas „Pradinis ugdymas šiandien: Iššūkiai ir galimybės“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »