Klasės auklėtojų gebėjimams stiprinti – Pedagogų forumas

Publikuota: 2014 m. sausio 28 d. antradienis

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius) vyks pedagogų forumas Ko reikia auklėtojui, kad jis taptų klasės varomąja jėga. 

„Už visa tai, kas vyksta klasėje, atsakomybė tenka klasės auklėtojui. Būtent auklėtojai rūpinasi, kad klasė taptų darnia ir aktyvia, motyvuotų, pažangių ir gerai besielgiančių mokinių komanda, ieško dialogo su mokinių tėvais, dalykų mokytojais, kitais socialiniais partneriais. Šiems lūkesčiams pateisinti klasės auklėtojams būtini ne puikūs kūrybiniai bei komunikaciniai gebėjimai, bet ir mokinių motyvavimo, socialinių bei emocinių kompetencijų ugdymo įgūdžiai, taip pat geroji kolegų patirtis, galinti padėti tapti svarbiausiu asmeniu klasėje. Šiame forume ir siekiama sudaryti sąlygas tokios patirties sklaidai“ – pasakoja Renata Dambrauskaitė Pėželienė, Pedagogų forumo organizatorė, LVJC Neformaliojo švietimo mokymų metodininkė.

Apie komandos formavimo metodus, kaip įrankius mokytojo kūrybiškumui pasireikšti bei mokinių mokymosi bendradarbiaujant motyvacijai sustiprinti, kalbės Edvinas Šimulynas, Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas.

Vilniaus r. Pagirių mokyklos mokytoja Alina Ponamariova savo pranešime pristatys būdus, kurie galėtų padėti klasės vadovui ieškoti naujų idėjų, skatinti auklėtinių kūrybiškumą, nagrinės, kaip dalyvavimas projektinėje veikloje, integruotuose užsiėmimuose pakeičia auklėtinių požiūrį į mokymąsi, bendradarbiavimą, padeda apsispręsti sudarant individualiuosius mokymosi planus.

Apie mokyklos ir šeimos partnerystę kalbės  dr. Odeta Merfeldaitė, Mykolo Romerio universiteto Socialinio darbo katedros docentė.

Geros mokyklos“ koncepciją pristatys Akvilė Dudulytė, UAB „Civitta” konsultantė ir Monika Bilotienė, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktoriaus pavaduotoja.

Apie patyčias virtualioje erdvėje bei ką gali padaryti jų išvengti siekiantis klasės auklėtojas kalbės Jurgita Smiltė Jasiulionė, psichologė, savanorių mokytoja.

Įžvalgomis, kaip parduoti karjeros planą, dalinsis Sergejus Pavlovas, Lietuvos moksleivių neformaliojo švietimo centro Karjeros konsultantas.

Praktinės veiklos grupėse dr. Daiva Šukytė, Socialinio ir emocinio ugdymo instituto direktorė  kalbės apie socialinio ir emocinio ugdymo svarbą asmenybės ugdymui ir gyvenimo įgūdžių formavimui, psichologė Ramunė Želionienė kalbės apie pagalbą pedagogui, telkiant auklėjamąją klasę ir didinant saugumą mokykloje, kartu su neformaliojo švietimo pedagoge Margo Karachanova bus išbandomi klasės darnumą stiprinantys neformaliojo ugdymo žaidimai.

Forumą modernuos Rasa Nedzinskaitė, Lietuvos edukologijos universiteto, Edukologijos katedros asistentė, edukologijos krypties doktorantė.

Kiekvienas forumo dalyvis gaus metodinių priemonių rinkinius darbui su klase.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pedagogų forume – pradinio ugdymo iššūkiai ir galimybės

2014 m. vasario 20 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos per. 25, Vilnis) vyks respublikinis pedagogų forumas „Pradinis ugdymas šiandien: Iššūkiai ir galimybės“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »