Kompiuterio pelės žymeklis gali būti valdomas mintimis!

Publikuota: 2011 m. balandžio 10 d. sekmadienis

Neuroinžinerijos išradimai persikelia ir į informacinių technologijų pasaulį – vis daugiau prietaisų ateityje gali būti valdomi mintimis. Neurotehnologai nustatė, kad pelės žymeklis kompiuterio ekrane gali būti valdomas tiesiogiai per žmogaus smegenis siunčiamus signalus.

Smegenų signalai ir anksčiau buvo transformuojami į judesius ar net vaizdinius, bet neseniai atlikti tyrimai atkleidė naują technologiją, pavadintą elektrokortikografija (angl. electrocorticography). Metodas paremtas daviklių, kurie dedami tiesiogiai ant smegenų paviršiaus, signalais. Operacijos metu miniatiūrinis minkštas plastikinis padelis su elektrodais pritvirtinamas po kaukole, todėl gaunami daug tikslesni duomenys, nei tvirtinant daviklius ant kaukolės.

Metodo išradėjai tvirtina, kad jis padės priartėti prie minties galia valdomos grafinės vartotojo sąsajos idėjos realizavimo. Kol kas tebuvo įrodyta, jog smegenų signalais galima pajudinti pelės žymeklį, tačiau planuojami ir tolimesni tyrimai su kitais prietaisais.

Pastaruoju metu atlikta daugybė mokslinių tyrimų ir studijų, žinioms apie naująjį metodą kaupti . Buvo nustatyta, jog žmogus savo mintimis gali valdyti neįgaliesiems skirtus vežimėlius ir net žaislus.

 

Šaltinis: BBC; The The Journal of Neuroengineering
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »