Konferencijoje „Open Readings 2015“ laukiama užsienio mokslininkų

Publikuota: 2015 m. sausio 27 d. antradienis

58-osios tarptautinės studentų konferencijos „Open Readings 2015“ organizatoriai jau dėlioja paskutines detales, nors iki konferencijos pradžios liko du mėnesiai. Pasak organizacinio komiteto pirmininkės Lauros Šerkšnytės, studentai, ruošdamiesi renginiui, siekia padaryti daugiau, geriau ir įdomiau nei pernai.

„Šiemet išsikėlėme itin aukštus tikslus padidinti konferencijos pranešimų įvairovę ir kokybę“, – teigė L. Šerkšnytė. Siekiant šios kokybės, norinčiųjų dalyvauti konferencijoje paraiškas griežčiau vertins programos komitetas, į kurį įeina Vilniaus universiteto doktorantai ir jaunieji mokslininkai. „Užsienio studentai sudaro vis rimtesnę konkurenciją vietiniams, norintiems užimti pranešėjo vietą. Nors tai apsunkina dalyvių atranką, tokią konkurenciją vertiname labai palankiai“, – sakė programos komiteto narys, Fizikos fakulteto doktorantas Vytautas Butkus.

Svarbia konferencijos dalimi tampa kviestiniai pranešėjai. „Į konferenciją atvykstantys užsienio mokslininkai suteikia jai prestižo, didina susidomėjusiųjų skaičių. Šiemet mums pavyko pakviesti net 5 mokslininkus iš užsienio, kurie skaitys paskaitas Vilniaus universiteto studentams“, – užsiminė L. Šerkšnytė.

Kviestiniai lektoriai atvyks iš Australijos, Austrijos, Danijos, JAV, Jungtinės Karalystės, kitų šalių. Profesorius Wolfgangas Kautekas, Vienos universiteto Fizinės chemijos fakulteto vadovas ir daugiau nei 230 publikacijų autorius, konferencijoje skaitys pranešimą „Move into Nano-World by Femtosecond Lasers“. Iš Jungtinės Karalystės atvyks žurnalo „Nature Photonics“ redaktorė dr. Rachel Won. Ji skaitys paskaitą „How to Publish Your Manuscript. Editorial point of view“. Organizatoriai viliasi, kad dr. R. Won VU studentams atskleis, kaip reikia rengti mokslines publikacijas, kad jos atsidurtų „Nature“ žurnaluose.

Konferencijos organizatoriai tiki, kad didėjantis jos prestižas ir populiarumas, įdomios paskaitos, daugybė žodinių, stendinių pranešimų ir, svarbiausia, puiki atmosfera padės į konferencijos renginius pritraukti ne tik daug studentų, besidominčių fizikos, gamtos mokslais, chemijos, biochemijos, technologijų, inžinerijos ar kitomis disciplinomis, bet ir VU dėstytojų bei kitų klausytojų.

Konferenciją „Open Readings 2015“ organizuoja VU Fizikos fakulteto Studentų mokslinė draugija, tarptautinių optikos ir fotonikos draugijų OSA ir SPIE studentų skyriai Vilniaus universitete.

Konferencija vyks kovo 24–27 d. VU Fizikos fakultete. Organizatoriai pažymi, kad renginių lankymas yra laisvas, registruotis iki vasario 7 d. turi tik pranešimus skaityti norintys studentai.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »