Konferencijoje „Open Readings 2015“ laukiama užsienio mokslininkų

Publikuota: 2015 m. sausio 27 d. antradienis

58-osios tarptautinės studentų konferencijos „Open Readings 2015“ organizatoriai jau dėlioja paskutines detales, nors iki konferencijos pradžios liko du mėnesiai. Pasak organizacinio komiteto pirmininkės Lauros Šerkšnytės, studentai, ruošdamiesi renginiui, siekia padaryti daugiau, geriau ir įdomiau nei pernai.

„Šiemet išsikėlėme itin aukštus tikslus padidinti konferencijos pranešimų įvairovę ir kokybę“, – teigė L. Šerkšnytė. Siekiant šios kokybės, norinčiųjų dalyvauti konferencijoje paraiškas griežčiau vertins programos komitetas, į kurį įeina Vilniaus universiteto doktorantai ir jaunieji mokslininkai. „Užsienio studentai sudaro vis rimtesnę konkurenciją vietiniams, norintiems užimti pranešėjo vietą. Nors tai apsunkina dalyvių atranką, tokią konkurenciją vertiname labai palankiai“, – sakė programos komiteto narys, Fizikos fakulteto doktorantas Vytautas Butkus.

Svarbia konferencijos dalimi tampa kviestiniai pranešėjai. „Į konferenciją atvykstantys užsienio mokslininkai suteikia jai prestižo, didina susidomėjusiųjų skaičių. Šiemet mums pavyko pakviesti net 5 mokslininkus iš užsienio, kurie skaitys paskaitas Vilniaus universiteto studentams“, – užsiminė L. Šerkšnytė.

Kviestiniai lektoriai atvyks iš Australijos, Austrijos, Danijos, JAV, Jungtinės Karalystės, kitų šalių. Profesorius Wolfgangas Kautekas, Vienos universiteto Fizinės chemijos fakulteto vadovas ir daugiau nei 230 publikacijų autorius, konferencijoje skaitys pranešimą „Move into Nano-World by Femtosecond Lasers“. Iš Jungtinės Karalystės atvyks žurnalo „Nature Photonics“ redaktorė dr. Rachel Won. Ji skaitys paskaitą „How to Publish Your Manuscript. Editorial point of view“. Organizatoriai viliasi, kad dr. R. Won VU studentams atskleis, kaip reikia rengti mokslines publikacijas, kad jos atsidurtų „Nature“ žurnaluose.

Konferencijos organizatoriai tiki, kad didėjantis jos prestižas ir populiarumas, įdomios paskaitos, daugybė žodinių, stendinių pranešimų ir, svarbiausia, puiki atmosfera padės į konferencijos renginius pritraukti ne tik daug studentų, besidominčių fizikos, gamtos mokslais, chemijos, biochemijos, technologijų, inžinerijos ar kitomis disciplinomis, bet ir VU dėstytojų bei kitų klausytojų.

Konferenciją „Open Readings 2015“ organizuoja VU Fizikos fakulteto Studentų mokslinė draugija, tarptautinių optikos ir fotonikos draugijų OSA ir SPIE studentų skyriai Vilniaus universitete.

Konferencija vyks kovo 24–27 d. VU Fizikos fakultete. Organizatoriai pažymi, kad renginių lankymas yra laisvas, registruotis iki vasario 7 d. turi tik pranešimus skaityti norintys studentai.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai. skaityti »

Užsienyje dirbantys mokslininkai – aktyvūs VU mokslinio gyvenimo dalyviai

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija gruodžio 1 d. apdovanojo penkis užsienyje dirbančius lietuvių kilmės mokslininkus. Keturių iš jų akademinis kelias glaudžiai susijęs su Vilniaus universitetu. skaityti »

Sukurtas ir paviešintas LEU absolventų geografų internetinis žemėlapis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) geografai sukūrė ir paviešino mūsų aukštosios mokyklos alumnų geografų internetinį žemėlapį. skaityti »

Valstybė tęs savo įsipareigojimus mokytojams

Naujos kadencijos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams laikinai pareigas einanti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pateikė informaciją apie nueinančios Vyriausybės paruoštą 2017 m. valstybės biudžeto projekto švietimo dalį. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas pasisako už universitetų tinklo optimizavimą

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bendru sutarimu šiandien pritarė Seimo nutarimo projektui dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo (XIIP-4819(2). skaityti »

Kodėl mokyklose šalia vadovėlio turi atsirasti ir kompiuterinis žaidimas?

Nors įprastai žaidimus laikome laisvalaikio praleidimo būdu, jie pamažu atkeliauja ir į klases. Mokytojai Lietuvoje pastebi, kad žaidimai praturtina mokymosi procesą, padeda lengviau įsiminti pamokos medžiagą, o svarbiausia – motyvuoja vaikus net labiau nei tradiciniai mokymosi būdai. skaityti »

Verslo konfederacija ir Nacionalinė biblioteka skatins žinių visuomenės ugdymą Lietuvoje

Siekdamos gerinti verslo aplinką, skatinti inovacijas ir puoselėti darnios visuomenės kūrimąsi šalyje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

Prieš kitų metų egzaminų naujovę – „repeticija“ sostinės vienuoliktokams

Jau nuo kitų metų Lietuvos abiturientai susidurs su nauju vertinimo įrankiu – brandos darbu. skaityti »

Įvyko tarptautinė MENAR mintino skaičiavimo olimpiada 2016

Vilniuje įvyko jau trečioji MENAR olimpiada 2016, kurią organizavo MENAR AKADEMIJA. Šiais metais Olimpiada buvo išskirtinė - šiemet ji paskelbta tarptautine, kadangi dalyvavo ne tik vaikai iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių – Rusijos, Serbijos bei Kazachstano. skaityti »

Už studijas sumokėtas lėšas šiemet atgaus beveik maksimalus skaičius studentų

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. skaityti »